Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 26 maja 2024
Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
pochmurno
24°C

Nowe wiaty w Siadle Dolnym i Kurowie

Dwie nowe wiaty przystankowe pojawiły się w naszej gminie. Jest też zła. Przystanki nadal są niszczone przez wandali.

Nowe wiaty zostały zamontowane w Siadle Dolnym oraz Kurowie. Zakup wraz z montażem i transportem dwóch wiat przystankowych LUX 378 cm x 50 cm to koszt nieco ponad 17 tysięcy złotych.

Niestety, niektórzy mieszkańcy nie dbają o wspólne dobro i niszczą wiaty. 2 listopada 2023 roku Gmina Kołbaskowo zleciła wymianę uszkodzonych szyb w wiatach przystankowych w Smętowicach, Rosówku, Siadle Dolnym, Będargowie, Karwowie, Warniku oraz na aż trzech przystankach w Kurowie. Koszt tych prac to blisko 7 tysięcy złotych.

Tydzień później, bo 10 listopada 2023 roku wystawione zostało kolejne zlecenie. Tym razem wymieniono szyby na przystankach "Kurów na Klifie" i "Warzymice Hurtownia". Koszt to kolejny tysiąc złotych.
W październiku w całej gminie wstawiane były wszystkie brakujące szyby. To koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Ponownie apelujemy, dbajmy o nasze dobro. Notorycznie niszczone są przystanki w naszej gminie. A przecież z przystanków korzystają wszyscy, także dzieci i osoby starsze, wiaty chronią przed wiatrem, deszczem.
Na szczęście zdarza się, że sprawcy są ustalani. Co im grozi? - Odpowiadają nie za wykroczenie, a za przestępstwo. Zgodnie z art. 288 § 1 kk – Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – mówią policjanci.

Jeśli ktoś był świadkiem niszczenia przystanku lub innego mienia, prosimy o poinformowanie służb: straż gminna – tel. 91 311 00 14 lub policja - 997.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.