Gmina Kołbaskowo
Powróć do: Projekty unijne

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Gminie Kołbaskowo

Logotypy projektowe

7 kwietnia 2023 r. Gmina Kołbaskowo podpisała umowę o dofinansowanie nr POIS.03.01.00-00-0090/22-00 na realizację projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Gminie Kołbaskowo” współfinansowanego przez Unię Europejską z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, oś priorytetowa III : Rozwój Sieci Drogowej TEN-T i Transportu Multimodalnego w ramach działania 3.1.: Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T.

2 czerwca 2023 r. Gmina Kołbaskowo zawarła z Powiatem Polickim umowę o udzielenie dotacji celowej na kwotę do 20 tys. zł. Powiat ma współfinansować koszty związane z zadaniami inwestycyjnymi w ramach projektu, tj.   wyznaczenie przejścia dla pieszych w m. Przylep i m. Siadło Górne oraz montaż w 4 szt. wyświetlaczy radarowych prędkości.

OPIS PROJEKTU

Działania planowane w ramach projektu:

1)  wyznaczenie przejścia dla pieszych w m. Przylep wraz z doposażeniem w wyświetlacz radarowy prędkości;

2)  wyznaczenie przejścia dla pieszych w m. Siadło Górne wraz z doposażeniem w wyświetlacz radarowy prędkości;

3)  doposażenie przejść dla pieszych poprzez zakup i montaż radarowych wyświetlaczy prędkości w m. Przylep i m. Kurów;

4)  zakup mobilnego miasteczka rowerowego do Zespołu Placówek Oświatowych w Kołbaskowie;

5)  zakup miasteczka drogowego do Szkoły Podstawowej w Będargowie;

6)  zakup miasteczka drogowego i trenażera czasu reakcji do Szkoły Podstawowej w Przecławiu;

7)  zakup miasteczka drogowego do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przylepie.

CELE PROJEKTU I PLANOWANE EFEKTY

  • zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego na terenie gminy Kołbaskowo poprzez wyznaczenie dwóch przejść dla pieszych oraz montaż 4 urządzeń radarowego pomiaru prędko na jej terenie;
  • wzrost wiedzy dzieci i młodzieży w zakresie zasad bezpieczeństwa poruszania się w ruchu drogowym poprzez doposażanie 4 placówek oświatowych z terenu gminy w narzędzia niezbędne do przeprowadzenia edukacji komunikacyjnej,
  • zwiększenie świadomości kierowców oraz wzrost respektowania ograniczeń prędkości na drogach, co w konsekwencji wpłynie na obniżenie statystyk wypadkowych na terenie gminy.

 

TERMIN REALIZACJI: do 31.12.2023 r.

WARTOŚĆ PROJEKTU: 141.698,61 zł

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA z UE: 120 443,81 zł (85%)

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA Z POWIATU: 11 720,55 zł

 

DODATKOWE INFORMACJE:

https://www.cupt.gov.pl/fundusze-europejskie/program-infrastruktura-i-srodowisko-2014-2020/

https://www.cupt.gov.pl/

 

Mechanizm umożliwiający sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych

Gmina Kołbaskowo, jako beneficjent projektu, współfinansowanego w ramach działania 3.1.: Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T, oś priorytetowa III: Rozwój Sieci Drogowej TEN-T i Transportu Multimodalnego, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020, pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Gminie Kołbaskowo”

Umowa o dofinansowanie POIS.03.01.00-00-0090/22-00

informuje o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych.

Mechanizm ten został opracowany i udostępniony przez Instytucję Zarządzającą i stanowi narzędzie informatyczne umożliwiające przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego.

Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać na stronie https://www.pois.gov.pl/strony/zglaszanie-nieprawidlowosci/ za pośrednictwem poniższych narzędzi:

Zasady, jakimi kieruje się Instytucja Zarządzająca:

  • Każde zgłoszenie podlega ochronie przed udostępnieniem osobom nieuprawnionym. Informacje objęte zgłoszeniem, umożliwiające identyfikację osoby dokonującej zgłoszenie, będą chronione zarówno na etapie wyjaśniania sprawy, podczas prowadzenia ewentualnych działań zapobiegawczych, jak również w przyszłości i udostępniane wyłącznie uprawnionym urzędnikom oraz funkcjonariuszom odpowiednich służb.    
  • Wszelkie zgłoszenia będą skrupulatnie rozpatrywane zgodnie z wewnętrznymi procedurami Instytucji Zarządzającej Programem Infrastruktura i Środowisko oraz przepisami prawa powszechnie obowiązującego.    
  • W przypadku wyrażenia chęci pozostania anonimowym przez osobę dokonującą zgłoszenia za pośrednictwem poczty elektronicznej, dokonywana będzie pełna anonimizacja zgłoszenia (ze zgłoszenia usunięte zostaną dane osobowe zgłaszającego i inne cechy pozwalające na identyfikację jego tożsamości) przed jej ewentualnym przekazaniem w celu wyjaśnienia sprawy.     
  • W przypadku zgłoszeń (głównie anonimowych), które będą niepełne i nie będzie możliwości uzupełnienia tych informacji, istnieje ryzyko, że takie Zgłoszenie nie będzie mogło zostać rozpatrzone.