Serdecznie zapraszamy na wydarzenie artystyczne Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana. Już 3 września (sobota) w Moczyłach będzie można posłuchać Olgi Adamskiej, zespołów: Nad Porami Roku, U Studni i Wolna Grupa Bukowina.

Koncert, tak jak w zeszłym roku poprowadzi Michał Janicki, aktor Teatru Polskiego i gwiazda kabaretu Czarny Kot Rudy, wykonawca piosenki aktorskiej i zarazem reżyser, dyrektor Teatru Kameralnego w Bramie Portowej. Artysta ten to wcielenie wspaniałego humoru i wyrafinowanego żartu. Jest ceniony za oryginalny i niezastąpiony sposób gry aktorskiej, dowcip i umiejętność wprowadzania publiczności w stan wesołości.


Na zdjęciu: Michał Janicki podczas koncertu Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewana w 2015 r.

 

Olga Adamska – śpiew i Krzysztof Baranowski – fortepian zaprezentują piosenki i monologi aktorskie z repertuaru przedwojennych gwiazd (Hanny Ordonówny, Zuli Pogorzelskiej, Stefani Grodzieńskiej), ale i wspaniałych artystek estrady powojennej (Hanki Bielickiej, Ireny Kwiatkowskiej) – teksty mistrzów piosenki Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Jeremiego Przybory, ale też Jonasza Kofty czy Marka Grechuty. Repertuar typowo aktorski – każda piosenka to perełka interpretacyjna i historia, w którą słuchacz i widz angażują się emocjonalnie. Dowcip, szczególne poczucie humoru, ale i momenty wzruszenia. Spotkanie z Olgą Adamską i Krzysztofem Baranowskim to rozrywka na najwyższym poziomie – zabawa i refleksja.
Olga Adamska to szczecinianka, aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie, podpora Kabaretu Czarny Kot Rudy, gdzie zagrała w większości przedstawień wzbogacając je o swoją wyjątkową jak na kobietę vis comica. Współpracuje z Teatrem Kameralnym Michała Janickiego i z Fundacją Pogotowie Teatralne Tomasza Jankiewicza, grając jako wolontariuszka dla dzieci w szpitalach i domach dziecka. W 1998 i 2006 roku finalistka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
 

Na zdjęciu: Olga Adamska

 


Nad Porami Roku, to grupa wywodząca się ze szczecińskiego środowiska muzycznego powstała w 2008 roku. Jest to zespół grający autorską muzykę, piosenkę turystyczno-poetycką w akustycznej, nowoczesnej, niebanalnej formie i brzmieniu. Finezyjna muzyka i teksty oraz paleta gitarowych współbrzmień tworzą na ich koncertach niezwykłe klimaty.
Laureaci wielu festiwali, w tym Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej YAPA 2012 w Łodzi - pierwsze miejsce, nagroda publiczności, nagroda Radia Rzeszów, oraz nagroda Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich. Utwory „Przytul mnie”, „Anielskie posłanie” oraz „Okna” stały się dopełnieniem festiwalowych i koncertowych sukcesów zespołu i zostały umieszczone na płycie „W górach jest wszystko co kocham cz. VIII - Góry i Ludzie” wydanej w 2012 roku. Ich pierwsza płyta, z piosenkami do tekstów Wiesławy Kwinto-Koczan, „PRZYTUL MNIE” została wybrana piątą płytą roku w plebiscycie Bazowa Płyta Roku 2014. W grudniu 2015 odbyła się premiera drugiej płyty zespołu również z poezją Wiesławy Kwinto-Koczan zatytułowanej „GWIEZDNE ALEJE”, która zdobyła bardzo dobre oceny wśród miłośników.

Na zdjęciu: Zespół Nad Porami Roku

 


U Studni to zespołów uprawiający balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną. Swój najnowszy program opierają na wierszach Adama Ziemianina, wybitnego krakowskiego poety, a także na utworach autorstwa Oli Kiełb, Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego. Mądra refleksja, afirmacja życia we wszystkich jego przejawach, liryka najwyższej próby i optymizm, to oprócz przepięknej harmonii głosów wokalistów i akompaniujących instrumentów dominanty przekazu i stylu wykonawczego „U STUDNI”. Współtworząc przez wiele lat (1984-2012) Stare Dobre Małżeństwo, wyznaczyli rozpoznawalne brzmienie i styl muzyczny tej legendarnej grupy.
Twórcze osobowości, naturalność i swoboda bycia na scenie, i świetny kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego koncertu „U STUDNI”. Znane i świetnie wyważone brzmienie gitar Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego, basu Andrzeja Stagraczyńskiego i jedynych, niepowtarzalnych skrzypiec Wojtka Czemplika zyskały sobie szerokie kręgi fanów – w różnym wieku. Kontakt ze słuchaczami, integracja duchowa, chęć i potrzeba wspólnego śpiewania z publicznością podczas koncertów stanowią dla nich podstawę działania.

Na zdjęciu: Zepół U Studni
 

 


Wolna Grupa Bukowina to jeden z najbardziej znanych zespołów z kręgu piosenki poetyckiej i turystycznej. Od tytułu jednego z najbardziej znanych utworów grupy „Pieśń Łagodnych”, wziął swoją nazwę cały nurt muzyczny, nazwany krainą łagodności. Ich muzyka to klimat poetyckiego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość: przez górskie pejzaże aż po fantastyczne nierealne krajobrazy z szarymi łąkami i płynącymi po rzekach zajączkami.
Wolna Grupa Bukowina powstała na początku lat 70. XX wieku. Zespół od ponad 40 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swoim koncie nagrodzone występy na licznych polskich festiwalach m.in.: Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie, a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.

Na zdjęciu: Wolna Grupa Bukowina

 

 

Pasjonatów fotografii zapraszamy do podzielenia się swoimi pracami - zdjęcia przedstawiające walory turystyczne regionu Doliny Dolnej Odry należy przesyłać do 22 sierpnia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy fotografie. Wybrane prace zostaną wyeksponowane podczas imprezy 3 września, a ich autorzy otrzymają zestaw gadżetów promocyjnych Gminy Kołbaskowo. Szczegóły przedstawiamy w załączonym niżej regulaminie wystawy.

 

Program Imprezy:

16: 00 Rozpoczęcie

16:30 Olga Adamska

17:45 Nad Porami Roku

19:00 U Studni

20:45 Wolna Grupa Bukowina

 

Ponadto zapraszamy na konkurs kulinarny „Nasze smaki”, warsztaty wikliniarskie, wystawę prac regionalnych twórców, strefę zabaw dla dzieci i stoiska gastronomiczne. Do konkursu „Nasze smaki” można zgłosić najsmaczniejszą potrawę, a dla zwycięzców przygotowaliśmy cenne nagrody (szczegóły w załączonym poniżej Regulaminie). Czekamy na zgłoszenia do konkursu do 31 sierpnia za pomocą Formularza zgłoszeniowego. Zachęcamy także do wzięcia udziału w warsztatach wikliniarskich od godziny 15 do 20. Są to warsztaty otwarte dla uczestników, którzy chcą spróbować swoich sił z wikliną i wykonać np. koszyczki oraz wozy. Prace wykonane przez uczestników stają się ich własnością.

Pin It

Bądź na bieżąco