ustowo

Dziś poznaliśmy wyniki pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. 3 mln 800 tys. zł otrzyma Gmina Kołbaskowo na zadanie "Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Ustowo wraz z przyłączami oraz budowa rurociągu tłocznego kanalizacji sanitarnej". Gmina złożyła 3 wnioski. Dwa, które nie otrzymały dofinansowania dotyczyły inwestycji drogowych i opiewały na łącznie 40 milionów złotych.  


Do samorządów województwa zachodniopomorskiego na strategiczne inwestycje trafi 1 041 695 766 zł. Kolejny nabór wniosków dla samorządów ma ruszyć jeszcze w tym roku.
Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.
Lista dofinansowanych samorządów tutaj https://tiny.pl/9wmgj


Więcej informacji w piątkowym wydaniu Aktualności w GOKSiR TV

 

Pin It