droga w moczyłach

Zakończył się remont drogi gminnej w Moczyłach, inwestycja została odebrana. We urokliwie położonej wsi nad Odrą pojawiły się chodniki, nowy asfalt, przebudowano także kanalizację deszczową.

Chodzi o główną drogę we wsi. Rozpoczyna się koło symbolu Moczył – łódki, a kończy tuż przy Odrze.

- Szybko zleciało. Było oczywiście trochę problemów z dojazdem do domu, jak to bywa przy każdej budowie, ale warto było przeczekać, teraz jest bardzo ładnie – cieszy się mieszkanka, którą spotkaliśmy w drodze do sklepiku.

- Nareszcie mamy chodniki z prawdziwego zdarzenia, jest równo, wygodnie i po prostu ładnie – dodała kolejna. Mieszkańcy Moczył podkreślali, że teraz może tu przyjeżdżać na koncerty nad Odrą jeszcze więcej miłośników poezji śpiewanej.

Spółka Met-Instal z Miękowa pod Goleniowem prace rozpoczęła na początku tego roku. Kosztowały ok. 3,3 mln zł. Docelowo na długości 612 m położono nową nawierzchnię asfaltową, na odcinku o długości 113 m, najbliżej Odry, powstała droga o nawierzchni z płyt betonowych. Nowe chodniki mają 2 metry szerokości.

Pierwotnie prace miały zakończyć się we wrześniu. Jak mówił Artur Rozenek, zima opóźniła inwestycję, przez co zmuszeni byli wnioskować o dodatkowy czas. - Wspomnieć też należy, że dramatyczna w tej chwili jest również dostępność materiałów. Czas oczekiwania to nawet do 3-4 tygodni – mówił pan Artur.

 

Więcej zdjęć w galerii w serwisie Facebook >>

Pin It