cedrowa

Aktualizacja 1.12.2020

Najnowszy kadr z ul. Cedrowej, czyli popularnego skrótu przez szklarnie. Inwestycja jest na finiszu. Na jezdni mamy już znaki poziome. Wcześniej powstały chodniki, zjazdy, miejsca postojowe, a także sieć wodociągowa i kanalizacja deszczowa oraz powstaje zbiornik retencyjny.

Przypominamy, nowa ulica Cedrowa ma nieco ponad 1,1 km długości i 6 metrów szerokości. Inwestycja kosztuje 10,1 mln zł. Gmina Kołbaskowo otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ok. 3,9 mln złotych. Koniec wszelkich prac ma nastąpić jeszcze w tym roku.

 

5.06.2020

Jak dziś wygląda ulica Cedrowa, czyli popularny skrót przez szklarnie? Zobaczcie na naszych najnowszych zdjęciach >>. W czasie wizyty na placu budowy trwały przygotowania pod wylanie pierwszej warstwy asfaltu. Prace wykonuje Ben-Bruk na zlecenie Gminy Kołbaskowo.

Nowa droga przez szklarnie o długości nieco ponad 1,1 km będzie miała 6 metrów szerokości. Powstają chodniki, zjazdy, miejsca postojowe, w ramach inwestycji budowana jest sieć wodociągowa, budowana i przebudowana kanalizacja deszczowa.

Inwestycja kosztuje 10,1 mln zł. Gmina Kołbaskowo otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ok. 3,9 mln złotych. Prace mają potrwać do końca listopada 2020 roku.

 

 

21.04.2020

Mimo epidemii koronawirusa, przebudowa ulicy Cedrowej, czyli tak zwanej drogi przez szklarnie w rejonie Warzymic, jest kontynuowana.

przebudowa ulicy cedrowej

Widać już pierwsze zarysy miejsc parkingowych oraz chodników na prostej od strony ul. Krygiera. Prace zaczęły się także za zakrętem, na drugiej prostej, gdzie demontowane są płoty, wyrównywany teren i montowane instalacje podziemne (droga po przebudowie będzie szersza). Dodajmy, że droga jest zamknięta dla ruchu. Obecnie możliwy jest jedynie dojazd do posesji i dla klientów firm. Nowa droga przez szklarnie o długości nieco ponad 1,1 km będzie miała 6 metrów szerokości. Powstają chodniki, zjazdy, miejsca postojowe, w ramach inwestycji budowana jest sieć wodociągowa, budowana i przebudowana kanalizacja deszczowa. Droga jest istotna dla Gminy Kołbaskowo z trzech względów. Będzie stanowiła drogę alternatywną dla korkującej się drogi krajowej nr 13. W drodze ułożony jest wodociąg doprowadzający wodę do Przecławia i Warzymic wymagający wymiany. A budowa zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej umożliwi odprowadzanie wód deszczowych również z rejonu skrzyżowania z drogą Do Rajkowa. Inwestycja kosztuje 10,1 mln zł. Gmina Kołbaskowo otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ok. 3,9 mln złotych. Prace mają potrwać do końca listopada 2020 roku.

Album ze zdjęciami z budowy kwiecień 2020 w serwisie Facebook >>

 

 

01.04.2020

cedrowa kwiecień 2020

Zajrzeliśmy na teren przebudowy ulicy Cedrowej, czyli tak zwanej drogi przez szklarnie w rejonie Warzymic.

Widać już pierwsze zarysy miejsc parkingowych oraz chodników na prostej od strony ul. Krygiera. Prace zaczęły się także na drugiej prostej, gdzie demontowane są płoty, wyrównywany teren i montowane instalacje podziemne (droga po przebudowie będzie szersza).

Prace prowadzi spółka Ben-Bruk.
Galeria zdjęć >>

 

 

 

09.03.2020

Widać już pierwsze zarysy miejsc parkingowych oraz chodników od strony ul. Krygiera. Publikujemy najnowszy kadr z placu przebudowy ulicy Cedrowej, czyli tak zwanej drogi przez szklarnie w rejonie Warzymic.Jak zdradził kierownik robót, prace idą zgodnie z harmonogramem, a w pewnych zadaniach nawet szybciej. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, to w kwietniu zobaczymy pierwszą z trzech warstw asfaltu na odcinku od ul. Krygiera do zakrętu zlokalizowanego mniej więcej w połowie przebudowywanej drogi.

Prace spółka Ben-Bruk rozpoczęła od strony ul. Krygiera w Szczecinie i mają być prowadzone sukcesywnie w stronę wylotu na drogę krajową nr 13, w pobliżu strony hurtowni "Madar".

Galeria zdjęć >>

 

 

27.02.2020

W ramach przebudowy tzw. drogi przez szklarnię, czyli ulicy Cedrowej drogowcy ze spółki Ben-Bruk prace rozpoczęli od strony ul. Krygiera. Tam, w rejonie Centrum Ogrodniczego "Pod Wierzbami", postawiono znak zakaz ruchu. Obecnie możliwy jest jedynie dojazd do posesji i dla klientów firm, ale od strony hurtowni mięsnej "Madar".

Nowa droga przez szklarnie o długości nieco ponad 1,1 km będzie miała 6 metrów szerokości. Powstaną chodniki, zjazdy, miejsca postojowe, w ramach inwestycji budowana będzie sieć wodociągowa, budowana i przebudowana kanalizacja deszczowa.

Inwestycja kosztuje 10,1 mln zł. Gmina Kołbaskowo otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ok. 3,9 mln złotych. Prace mają potrwać do końca listopada 2020 roku.

 przebudowa ulicy cedrowej

 

04.02.2020

Trwa przebudowa ulicy Cedrowej, czyli tak zwanej drogi przez szklarnie w rejonie Warzymic. Uwaga, ten popularny skrót dla tych, którzy nie chcą stać w korku na światłach na skrzyżowaniu 'trzynastki" z ulicą Do Rajkowa, od kilku dni jest nieprzejezdny.Prace spółka Ben-Bruk rozpoczęła od strony ul. Krygiera, choć stary asfalt został zerwany już na całym odcinku. Całość ma być według planu gotowa 30 listopada 2020 roku.

Nowa droga przez szklarnie o długości nieco ponad 1,1 km będzie miała 6 metrów szerokości. Zacznie się wlotem w drogę krajową nr 13 w Warzymicach, będzie przebiegać między szklarniami, następnie skręci w stronę Szczecina, by połączyć się z ulicą Krygiera. Powstaną chodniki, zjazdy, miejsca postojowe, w ramach inwestycji budowana będzie sieć wodociągowa, budowana i przebudowana kanalizacja deszczowa.

Droga jest istotna dla Gminy Kołbaskowo z trzech względów. Będzie stanowiła drogę alternatywną dla korkującej się drogi krajowej nr 13. W drodze ułożony jest wodociąg doprowadzający wodę do Przecławia i Warzymic wymagający wymiany. A budowa zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej umożliwi odprowadzanie wód deszczowych również z rejonu skrzyżowania z drogą Do Rajkowa.

Zadanie „Budowa drogi gminnej w obrębie Ustowo od drogi krajowej nr 13 do ul. F. Krygiera w Szczecinie, gmina Kołbaskowo” kosztuje 10 mln 124 tys. zł. Gmina Kołbaskowo otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ok. 3,9 mln złotych.

 

 

----

07.01.2020

Rusza kolejna inwestycja w Gminie Kołbaskowo - przebudowa ulicy Cedrowej, czyli tak zwanej drogi przez szklarnie w rejonie Warzymic, która ma między innymi ułatwić komunikację naszej gminy ze Szczecinem. Jej koszt to ponad 10 mln zł. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych - blisko 4 mln zł. Koniec prac za 11 miesięcy.

ulica cedrowa przed przebudową
- Obecnie trwają prace przygotowawcze, szykujemy plac i zaplecze budowy. W połowie stycznia ruszamy z większymi pracami - powiedział Kamil Ciechanowicz, kierownik budowy spółki Ben-Bruk.

Droga przez szklarnie będzie miała ponad 1,1 km długości oraz 6 metrów szerokości. Zacznie się wlotem w drogę krajową nr 13 w Warzymicach, będzie przebiegać między szklarniami, następnie skręci w stronę Szczecina, by połączyć się z ulicą Krygiera. Powstaną chodniki, zjazdy, miejsca postojowe, w ramach inwestycji budowana będzie sieć wodociągowa, budowana i przebudowana kanalizacja deszczowa.

Droga jest istotna dla Gminy Kołbaskowo z trzech względów. Będzie stanowiła drogę alternatywną dla korkującej się drogi krajowej nr 13. W drodze ułożony jest wodociąg doprowadzający wodę do Przecławia i Warzymic wymagający wymiany. A budowa zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej umożliwi odprowadzanie wód deszczowych również z rejonu skrzyżowania z drogą Do Rajkowa.

Zadanie „Budowa drogi gminnej w obrębie Ustowo od drogi krajowej nr 13 do ul. F. Krygiera w Szczecinie, gmina Kołbaskowo” kosztuje 10 mln 124 tys. zł. Taką ofertę złożyła spółka Ben-Bruk z Grzędzic pod Stargardem. Chętnych na realizację inwestycji było więcej. Oferta firmy Kristone z Płotów opiewała na kwotę 10 mln 246 tys. zł. Podjęcia się przebudowy zadeklarowały także: Met-Instal z Miękowa za 11 243 mln zł, Musing Bud ze Szczecina za 11,609 mln zł, Strabag z Pruszkowa za 14 133 mln zł, Maldrobud z Myśliborza za 14,677 mln zł oraz Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Mazur z Goleniowa za 15,606 mln zł.

Dodajmy, że Gmina Kołbaskowo otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ok. 3,9 mln złotych. Realizacja inwestycji według planu ma zakończy się 30 listopada 2020 roku.

 

---

29.11.2019

Umowa z firmą Ben-Bruk z Grzędzic pod Stargardem podpisana. Ulica Cedrowa, czyli tak zwana droga przez szklarnie, która ma między innymi ułatwić komunikację naszej gminy ze Szczecinem, zostanie całkowicie przebudowana. Koszt inwestycji - 10 mln 124 tys. zł.

Droga przez szklarnie będzie miała ponad 1,1 km długości oraz 6 metrów szerokości. Zacznie się wlotem w drogę krajową nr 13 w Warzymicach, będzie przebiegać między szklarniami, następnie skręci w stronę Szczecina, by połączyć się z ulicą Krygiera.

Powstaną chodniki, zjazdy, miejsca postojowe, w ramach inwestycji budowana będzie sieć wodociągowa, budowana i przebudowana kanalizacja deszczowa.

Droga jest istotna dla Gminy Kołbaskowo z trzech względów. Będzie stanowiła drogę alternatywną dla korkującej się drogi krajowej nr 13. W drodze ułożony jest wodociąg doprowadzający wodę do Przecławia i Warzymic wymagający wymiany. A budowa zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej umożliwi odprowadzanie wód deszczowych również z rejonu skrzyżowania z drogą Do Rajkowa.

Gmina Kołbaskowo otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ok. 3,9 mln złotych. Realizacja inwestycji zakończy się 30 listopada 2020 roku.

 

 ----

05.11.2019

Siedem przedsiębiorstw zgłosiło się do przetargu na przebudowę tak zwanej drogi przez szklarnie, która ma m.in. ułatwić komunikację naszej gminy ze Szczecinem. Teraz dokumenty będą poddane analizie.

Gmina Kołbaskowo ogłosiła przetarg na zadanie „Budowa drogi gminnej w obrębie Ustowo od drogi krajowej nr 13 do ul. F. Krygiera w Szczecinie, gmina Kołbaskowo”. Na sfinansowanie zamawiający zamierzał przeznaczyć 9,3 mln zł. Zgłosiło się siedmiu chętnych, ale ich oferty przekroczyły budżet. Najtańszą zaproponowała spółka Ben-Bruk z Grzędzic pod Stargardem – 10 mln 124 tys. zł. Nieco droższa okazała się oferta firmy Kristone z Płotów – 10 mln 246 tys. zł. Podjęcia się inwestycji zadeklarowały także: Met-Instal z Miękowa – 11 243 mln zł, Musing Bud ze Szczecina – 11,609 mln zł, Strabag z Pruszkowa – 14 133 mln zł, Maldrobud z Myśliborza – 14,677 mln zł oraz Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Mazur z Goleniowa - 15,606 mln zł.

Przypomnijmy, Gmina Kołbaskowo otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ok. 3,9 mln zł. Umowę Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski z Małgorzatą Schwarz, wójtem Gminy Kołbaskowo podpisał 26 września 2019 roku w siedzibie GOKSiR w Przecławiu.

Droga jest istotna dla Gminy Kołbaskowo z trzech względów. Będzie stanowiła drogę alternatywną dla korkującej się drogi krajowej nr 13. W drodze ułożony jest wodociąg doprowadzający wodę do Przecławia i Warzymic wymagający wymiany. A budowa zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej umożliwi odprowadzanie wód deszczowych z rejonu skrzyżowania z drogą Do Rajkowa.

Droga przez szklarnie będzie miała ponad 1,1 km długości oraz 6 metrów szerokości, powstaną chodniki, zjazdy, miejsca postojowe, w ramach inwestycji budowana będzie sieć wodociągowa, budowana i przebudowana kanalizacja deszczowa.

 

17.10.2019

Gmina Kołbaskowo ogłosiła przetarg na tak zwaną drogę przez szklarnie, która ma m.in. ułatwić komunikację z naszej gminy do Szczecina i z powrotem.

Otwarcie ofert na zadanie “Budowa drogi gminnej w obrębie Ustowo od drogi krajowej nr 13 do ul. F. Krygiera w Szczecinie, gmina Kołbaskowo” odbędzie się 28 października 2019 roku. Do tego czasu zainteresowane realizacją firmy mają czas na ich złożenie.

Przypomnijmy, Gmina Kołbaskowo otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ok. 3,9 mln zł. Umowę Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski z Małgorzatą Schwarz, wójtem Gminy Kołbaskowo podpisał 26 września 2019 roku w siedzibie GOKSiR w Przecławiu. Wartość całego projektu to ok. 8 mln zł. Brakującą kwotę na jego realizację Gmina Kołbaskowo przeznaczy z własnego budżetu.

Droga jest istotna dla Gminy Kołbaskowo z trzech względów. Będzie stanowiła drogę alternatywną dla korkującej się drogi krajowej nr 13. W drodze ułożony jest wodociąg doprowadzający wodę do Przecławia i Warzymic wymagający wymiany. A budowa zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej umożliwi odprowadzanie wód deszczowych z rejonu skrzyżowania z drogą Do Rajkowa.

Droga przez szklarnie będzie miała ponad 1,1 km długości oraz 6 metrów szerokości, powstaną chodniki, zjazdy, miejsca postojowe, w ramach inwestycji budowana będzie sieć wodociągowa, budowana i przebudowana kanalizacja deszczowa.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to nowa droga zostanie oddana do użytku najpóźniej w październiku 2020 roku.


27.09.2019

Dobra wiadomość dla kierowców i mieszkańców narzekających na korki tworzące się na drodze krajowej nr 13 w Warzymicach i Przecławiu.

Gmina Kołbaskowo otrzymała ponad 3,9 mln zł dofinansowania na zadanie "Budowa nowej drogi gminnej w miejscowości Ustowo łączącej drogę krajową nr 13 z ul. Floriana Krygiera w Szczecinie, Gmina Kołbaskowo".

Wczoraj w siedzibie GOKSiR w Przecławiu Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski podpisał umowę z Małgorzatą Schwarz, wójtem Gminy Kołbaskowo.

Wartość całego projektu to ok. 8 mln zł. Brakującą kwotę na jego realizację Gmina Kołbaskowo przeznaczy z własnego budżetu.

Droga jest istotna dla Gminy Kołbaskowo z trzech względów. Będzie stanowiła drogę alternatywną dla drogi krajowej nr 13. W drodze ułożony jest wodociąg doprowadzający wodę do Przecławia i Warzymic wymagający wymiany, a budowa zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej umożliwi odprowadzanie wód deszczowych z rejonu skrzyżowania z drogą "Do Rajkowa".

Droga przez szklarnie będzie miała ponad 1,1 km długości oraz 6 metrów szerokości, powstaną chodniki, zjazdy, miejsca postojowe, w ramach inwestycji budowana będzie sieć wodociągowa, budowana i przebudowana kanalizacja deszczowa.

Droga została wybrana do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Okres realizacja zadania: listopad 2019 – październik 2020.

Galeria zdjęć >>

Pin It