dziury w jezdni

Temat dziur w drogach powiatowych nadal aktualny. Dramatycznie jest wciąż na alei Śliwkowej (patrz zdjęcie), drogach Ustowo – Kurów – Siadło, Warzymice – Będargowo – Stobno – Dołuje, Kołbaskowo – Smolęcin – Barnisław – Warnik – Bobolin – Stobno i innych. Dziś otrzymaliśmy pismo od Starostwa Powiatowego w Policach.


„Odpowiadając na pismo z dnia 2 lutego 2021 r., które do kancelarii głównej Starostwa Powiatowego w Policach wpłynęło w dniu 4 lutego 2021 r., w sprawie złego stanu dróg powiatowych na terenie Gminy Kołbaskowo oraz przekazania harmonogramu robót związanych z remontami cząstkowymi uprzejmie informuję, że remonty cząstkowe dróg powiatowych na terenie całego powiatu polickiego wykonuje firma EMULEX Stargard.
W dniu 3 marca 2021 r. Wydział Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach dokonał protokolarnego przekazania pasów drogowych nw. dróg powiatowych na terenie Powiatu Polickiego w celu wykonania w marcu remontów cząstkowych masą asfaltową otaczaną na gorąco. Poniżej przekazuję planowaną kolejność wykonywania remontu cząstkowego w miesiącu marcu (tj. od dnia 9 marca 2021 r.) w ciągach dróg powiatowych mi.in. na terenie Gminy Kołbaskowo:
1) droga powiatowa Nr 3927Z odcinek Szczecin — Ustowo — Kurów — Siadło Dolne — Siadło Górne, czas remontu ok. 4-5 dni;
2) droga powiatowa Nr 3925Z odc. Szczecin — Warzymice, czas remontu ok. 2-3 dni;
3) droga powiatowa Nr 3922Z Stobno — Mierzyn, czas remontu ok. 1 dzień;
4) droga powiatowa Nr 3914Z ul. Asfaltowa, Nr 3936Z ul. J. Piłsudskiego, Nr 3933Z ul. Cisowa i Nr 3934Z ul. Nadbrzeżna w m. Police — czas remontu ok. 3 dni.
Harmonogram prac do wykonania w następnej kolejności, ustalany będzie po zakończeniu remontu ww. dróg z uwzględnieniem bieżącej sytuacji na drogach. Jednocześnie zaznaczam, że czas realizacji prac może ulec wydłużeniu z uwagi na np. wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak ujemne temperatury powietrza lub opady deszczu i śniegu. Wydział Dróg Publicznych przy ustalaniu kolejności wykonywania remontów cząstkowych bierze pod uwagę stan techniczny drogi oraz natężenie ruchu na danej drodze. W zakresie planowanych remontów cząstkowych do wykonania w 2021 r., zostały ujęte wszystkie drogi powiatowe znajdujące się na terenie Gminy Kołbaskowo” – czytamy w piśmie.
Ostatnio w Radiu Szczecin o dziurach na drogach powiatowych w naszej gminie mówił Andrzej Bednarek, starosta policki. - Powiat przymierza się do gruntownej modernizacji drogi z Ustowa do Siadła Dolnego. Modernizacja ma być dofinansowana z pieniędzy rządowych. Na razie nie ma ostatecznej decyzji o przyznaniu pieniędzy - mówił starosta.
Dodajmy, wniosek o dofinansowanie został złożony w sierpniu ub. roku. Gmina Kołbaskowo zadeklarowała milion złotych na remont drogi.

Pin It

Bądź na bieżąco