konferencja prasowa

 W siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach miało miejsce spotkanie z udziałem Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo, starosty oraz przedstawiciela Eurovii, na którym poinformowano dziennikarzy o pracach w Przecławiu.

- Inwestycja dotyczy przebudowy drogi powiatowej nr 3920Z Dołuje - Przecław w miejscowości Przecław, na odcinku od posesji nr 14 do skrzyżowania z drogą krajową nr 13 – mówił Mariusz Sarnecki, wicestarosta Policki. - Jest to kontynuacja inwestycji z przełomu lat 2012/2013, tj. przebudowy drogi w Warzymicach. Remontowany odcinek ma 780 metrów.

- W ramach zadania wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, nowa nakładka bitumiczna i chodniki - dodała Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Inwestycja w Przecławiu kosztuje 4 219 915,86 zł. Wykonawcą jest firma Eurovia Polska S.A. Umowa zawarta została 6 sierpnia 2018 r., a roboty zostały rozpoczęte 8 sierpnia. Termin realizacji inwestycji wyznaczono na 16 listopada 2018 r.

- Termin jest bardzo krótki, bo tego wymaga program, z którego otrzymaliśmy dofinansowanie – tłumaczył Mariusz Sarnecki.

- Mamy bardzo krótki czas realizacji, ale myślę, że przy współpracy takiej jak dotąd poradzimy sobie i inwestycja zakończy się tak jak państwo sobie tego życzą - mówił Paweł Knap, dyrektor szczecińskiego oddziału Eurovia Polska S.A. - Prace już są rozpoczęte i idą zgodnie z harmonogramem. Budowa jest podzielona na trzy etapy. Pierwszy to prace w miejscu wyjazdu na „trzynastkę”, drugi to prace w miejscu wjazdu z „trzynastki” i trzeci, ten największy, w kierunku przejazdu kolejowego.

Starosta Mariusz Sarnecki podkreślił wsparcie Gminy Kołbaskowo, która przeznaczyła na inwestycję blisko milion złotych.

- Pamiętam, że pani wójt zaczęła starania o tę inwestycję już 16 lat temu, jako radna Gminy Kołbaskowo. Cieszę się, że dziś ją możemy realizować. Dziękuję też za finansowe wsparcie Gminy Kołbaskowo. Pomogło spiąć budżet inwestycji. Współpraca z Kołbaskowem w ostatnich czasach jest bardzo dobra – dodał.

- Cieszymy się, że ten remont jest prowadzony. Ta droga jest bardzo ważna dla naszych mieszkańców. To trasa alternatywna, gdy na drodze krajowej nr 13 tworzą się korki. Ruch na niej jest coraz większy. Jej dotychczasowy stan stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników - powiedziała Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Inwestycja realizowana jest w ramach Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej i otrzymała wsparcie budżetu państwa w wysokości 2 219 897,93 zł. Ponadto na realizację inwestycji Powiat Policki uzyskał pomoc finansową Gminy Kołbaskowo w wysokości 980 000 zł. Ponad 1 milion złotych pochodzi z budżetu Powiatu Polickiego.

 

Więcej zdjęć na profilu Gminy Kołbaskowo w serwisie Facebook >>

Zobacz też materiał filmowy z konferencji nagrany przez Wieści Polickie

 

 

 

 

Pin It

Bądź na bieżąco