Raport o stanie Gminy Kołbaskowo w 2025 roku – debata.
Informujemy, iż na najbliższej sesji Rady Gminy Kołbaskowo, która została zaplanowana na dzień 23 czerwca 2026 r. odbędzie się debata nad raportem o stanie Gminy Kołbaskowo w 2025 roku, w której głos mogą zabrać radni oraz mieszkańcy. Raport o stanie Gminy Kołbaskowo w 2025 roku został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Kołbaskowo pod linkiem https://bip.kolbaskowo.pl/raport-o-stanie-gminy-kolbaskowo-w-2025-rok.html
Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie winien złożyć do Przewodniczącej Rady Gminy Kołbaskowo, pisemne zgłoszenie poparte podpisami co najmniej 20 osób udzielających poparcia zgłaszającemu się do udziału w debacie.
Zgodnie z art. 28 aa ust. 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2026 r. poz. 662) zgłoszenia składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. W związku z powyższym zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 22 czerwca 2026 r. do godz. 14.00. w biurze Rady Gminy Kołbaskowo, 72-001 Kołbaskowo 106 pok. 8 (parter).
Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi maksymalnie 15.
Po zakończeniu debaty nad raportem, Rada Gminy Kołbaskowo przeprowadzi głosowanie nad udzieleniem Wójtowi wotum zaufania.

