Obwieszczenie Wójta Gminy Dobra | Postępowanie prowadzone w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. Zakład wydobywczy kruszywa naturalnego złóż piasku i żwiru na terenie dziatek 13 i 15/2 w Kościnie, gmina Dobra
OBWIESZCZENIE
do stron postępowania
Na podstawie art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2025 r. poz. 1691), w związku z art., 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2026 r. poz. 670), Wójt Gminy Dobra informuje strony w postępowaniu prowadzonym w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. Zakład wydobywczy kruszywa naturalnego złóż piasku i żwiru na terenie dziatek 13 i 15/2 w Kościnie, gmina Dobra, że wezwał wnioskodawcę - CTSzczecin Sp. z o. o. z siedzibą w Bezrzeczu do złożenia wyjaśnień i uzupełnień w treści raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko wskazanych w wezwaniach:
- Wójta Gminy Dobra z 2 września 2026 r. wystosowanego w związku z pismem Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej PGW WP w Szczecinie, znak: S.RZŚ.4130.50.2026.NL z 27 sierpnia 2026 r.,
- Wójta Gminy Dobra z 2 września 2026 r. wystosowanego w związku z pismem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Policach, znak: ZNS.9022.3.3.2026 z 28 sierpnia 2026 r.
W postępowaniu występuje ponad 10 stron, w związku z czym stosuje się art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego: ,,Jeżeli przepis szczególny tak stanowi, zawiadomienie stron o decyzjach i innych czynnościach organu administracji publicznej może nastąpić w formie publicznego obwieszczenia, w innej formie publicznego ogłoszenia zwyczajowo przyjętej w danej miejscowości lub przez udostępnienie pisma w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej właściwego organu administracji publicznej. Dzień, w którym nastąpiło publiczne obwieszczenie, inne publiczne ogłoszenie lub udostępnienie pisma w Biuletynie Informacji Publicznej wskazuje się w treści tego obwieszczenia, ogłoszenia lub w Biuletynie Informacji Publicznej. Zawiadomienie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od dnia, w którym nastąpiło publiczne obwieszczenie, inne publiczne ogłoszenie lub udostępnienie pisma w Biuletynie Informacji Publicznej".
Dokumentacja sprawy dostępna jest do wglądu stron postępowania po wcześniejszym umówieniu terminu, w Wydziale ds. Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dobra, przy ul. Granicznej 31 w Dobrej, w godzinach:
- poniedziałek 8:30 - 16:30,
- wtorek - piątek 7:00-15:00.
Strony postępowania zamieszkałe na terenie gminy Kołbaskowo proszone są o przedstawienie dokumentu potwierdzającego prawo do dysponowania gruntem (np. akt notarialny, wypis z rejestru gruntów itp.) Tel. kontaktowy 91 311 38 40.


