Ćwierćmaraton Bielika fot Eryk Witek źródło Facebook

Emocje, rekordy, wspólna zabawa i piękna pogoda. Ćwierćmaraton Bielika jak zwykle był bardzo udany.

Wystartowało w sumie blisko 500 osób. Niespodzianki nie było, najszybciej Szlak Bielika pokonał Krzysztof Sawicki ze Szczecina (40:38). To jego trzecie zwycięstwo z rzędu. W tym roku był szybszy aż o 34 sekundy.
- Piękny bieg, specjalnie się do niego przygotowywałem i plan zrealizowałem, z czego jestem bardzo zadowolony. Słońce trochę przeszkadzało, ale udało się – cieszył się na mecie Krzysztof Sawicki.
Dodał, że w przyszłym roku również wystartuje.

krzysztof sawicki fot eryk witek
Drugi był Tomasz Waszczuk (43:16). - Jestem bardzo szczęśliwy. Wczoraj miałem urodziny, więc mam prezent. Ja lubię tę trasę, nie mogłem nie wystartować, wszystkie biegi na Bieliku mam zaliczone i będę biegał co roku. Podoba mi się trasa, atmosfera na imprezie, zwłaszcza na mecie w Pargowie, i organizacja, która jest super – mówił pan Tomek.
Trzeci na mecie był Bartosz Konarski (43:56). Najszybszą biegaczką została Paulina Grzegórzek (50:08). Na rowerze najszybciej do mety dotarł tak jak rok wcześniej Filip Hasse (21:34, o pięć sekund szybciej niż rok temu). Drugi był Sebastian Czuwal (22:16), a trzeci - Kamil Złoczowski, mieszkaniec gminy Kołbaskowo (23:44). Najszybszym chodziarzem okazał się Marek Dołęgowski (1:10:26), drugie miejsce zajął Eugeniusz Gajewski (1:12:47), a trzecie - Sławomir Waryszak (1:16:16).

Dostępna jest już także galeria zdjęć: GALERIA 1 (facebook)

(fot. Eryk Witek, zdjęcie zamieszczone w galerii Gminy Kołbaskowo w serwisie Facebook)