Urząd Gminy w Kołbaskowie wprowadził nowy, bezpłatny mobilny system powiadamiania i ostrzegania. Mieszkańcy, którzy wyrażą taką chęć, mogą nieodpłatnie otrzymywać wiadomości.


Mieszkańcy sami decydują, w jaki sposób będą otrzymywać wiadomości, oraz na jakie tematy.

I Aplikacja BLISKO - dostępna jest na wszystkich najpopularniejszych systemach operacyjnych. Można pobrać ją bezpłatnie w sklepach App Store, Google Play, Windows Phone.

Po pobraniu aplikacji użytkownik wpisuje swoją miejscowość w wyszukiwarce  „Kołbaskowo”.  Na kolejnym ekranie aktywuje nadawców wiadomości, czyli Kołbaskowo. Opcjonalnie  można zarejestrować się do Child Alert (poszukiwanie zaginionych dzieci). Tu stopniowo będą pojawiali się nowi nadawcy,  np. jednostki kultury, dostawcy gazu czy energii. Aplikacja będzie powiadamiała o nowych nadawcach wiadomości w specjalnych komunikatach. Na ekranie Urzędu Gminy w Kołbaskowie aktywujemy  rodzaje wiadomości (informacje ogólne), które chcielibyśmy otrzymywać. Po chwili otrzymamy wiadomość cloud, która potwierdzi naszą rejestrację w systemie.

Aplikacja do pobrania:
App Store   https://itunes.apple.com/pl/app/komunikator-sisms/id821655959?mt=8
Google Play   https://play.google.com/store/apps/details?id=sisms.groups_only
Windows Phone  https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/blisko-lokalne-informacje/9nblggh41238  

II  SMS - mieszkańcom, którzy wolą powiadomienia sms, polecamy stronę www.sisms.pl. W wyszukiwarce należy wpisać nazwę Kołbaskowo.  
Pojawi się dedykowany mieszkańcom Kołbaskowa formularz, w nim wpisujemy swój numer komórkowy, następnie zaznaczamy interesujące nas tematy (informacje ogólne)  i potwierdzamy  znajomość regulaminu.  Po chwili, otrzymamy sms-em kod, którego treść wpisujemy  do formularza. Za kilka sekund otrzymamy wiadomość tekstową potwierdzającą naszą rejestrację.
Inną możliwością jest wysłanie sms, zgodnego z poniższą rozpiską, pod nr 661000112

 

Nazwa serwisu

Kod rejestrujący

Kod wyrejestrowujący

Informacje ogólne

Tak.zpl021

Nie.zpl021W odpowiedzi otrzymamy prośbę o zapoznanie się z Regulaminem, po czym mamy wysłać sms o treści ZGODA. Po chwili otrzymamy informację potwierdzającą naszą rejestrację w wybranym serwisie.
Opłata za sms jest zgodna z taryfą operatora, z którego usług korzystamy

III E-Mail -  inną formą otrzymywania informacji z magistratu jest e-mail. Rejestracja następuje poprzez formularz na stronie www.sisms.pl.  
Jako sposób  powiadamiania wybieramy Wiadomości e-mail, przechodzimy do formularza rejestracyjnego, w którym wpisujemy swój adres mailowy, wybieramy grupy tematyczne,  klikamy na przycisk „rejestracja”. Do naszej skrzynki  mailowej zostaje automatycznie wysłany mail powitalny.

Korzystanie z systemu SISMS jest bezpłatne dla użytkownika.

Filmy na temat aplikacji:

https://play.google.com/store/apps/details?id=sisms.groups_only

 

SISMS

SISMS