projekt domu kultury

Trwa budowa Domu Kultury w Przecławiu. Koszt budowy to ok. 27 mln zł. Prace mają zakończyć się pod koniec przyszłego roku. Link do najnowszych zdjęć.

Read more ...

budowa-sciezki-w-rosowku

Aktualizacja 27.06.2019

Najnowsze zdjęcia z budowy dwukilometrowej ścieżki rowerowej, od toru motocrossowego w Rosówku do granicy państwowej, już są zamieszczone na fanpage Gminy Kołbaskowo w serwisie Facebook.. Obecnie pracownicy Lik-Budu przygotowują podbudowę pod dwukilometrowy szlak.

Read more ...

budowa chodnika

Inwestycja będzie realizowana po obu stronach torów kolejowych. Dokładnie od posesji nr 4, czyli skrzyżowania do Przecławia w starej części Warzymic, do posesji nr 31, to jest do chodnika wzdłuż alei Śliwkowej w nowej części wsi.

Read more ...

sciezka-kamieniec-kolbaskowo budowa

Aktualizacja 25.06.2019

Ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej Kamieniec - Kołbaskowo, wraz z 400-metrowym odcinkiem drogi gminnej w Kamieńcu.
Prace rozpoczęły się od strony Kamieńca. Pracownicy firmy Maldrobud zaczęli od wycinki drzew i krzaków. Rozebrali także już prawą część drogi gminnej (ul. Chabrowa w Kamieńcu), z której zniknęła kostka brukowa (lewą stroną poruszają się pojazdy wykonawcy oraz mieszkańców). Realizowane są już też prace nad ścieżką, wykonano korytowanie pod trasę na kilkusetmetrowym odcinku, podbudowę oraz położono krawężniki.

Read more ...

miejsce na ścieżkę rowerową

Cztery przedsiębiorstwa wyraziły chęć realizacji inwestycji Gminy Kołbaskowo, ścieżki pieszo-rowerowej z Przecławia do Karwowa. Niestety, wszystkie oferty przekroczyły kosztorys.

Read more ...