Pierwsze eliminacje odbyły się 21 lipca, po zaciętym turnieju awans uzyskali zawodnicy z Kamieńca i Barnisławia, nie udało się to zawodnikom z Kołbaskowa i Warzymic. Drugi turniej eliminacyjny rozegrano 5 sierpnia, w tym dniu kwalifikację uzyskały drużyny z Bobolina i Sztorm Kołbaskowo, odpadły OSP Kołbaskowo i Siadło Dolne.

Turniej finałowy rozpoczął się o godz.15:00, mecze rozgrywano w systemie każdy z każdym, 2 x 15 min.

W pierwszym meczu spotkały się drużyny z Kamieńca i Barnisławia. Od początku przewagę osiągnęła młodsza i bardziej zgrana drużyna z Barnisławia, co przełożyło się na wynik do przerwy 3:0. W drugiej połowie było bardziej wyrównanie, obie ekipy zdobyły po jednej bramce i pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Barnisławia 4:1. Był to udany rewanż za turniej eliminacyjny, gdzie padł wynik 2:2, a lepiej grającą drużyną był Kamieniec. W drugim meczu zagrali Sztorm Kołbaskowo, drużyna oparta na zawodnikach Victorii Przecław i Barnisław. Zaskakująco prowadzenie objęli zawodnicy z Barnisławia, wykorzystując dalekie wyjście bramkarza Sztormu. Pięknym lobem ze swojej połowy boiska popisał się Przemysław Matan. Taki wynik utrzymywał się niemal do końca pierwszej połowy, kiedy to Mariuszowi Kaczmarkowi udało się doprowadzić do remisu. Druga połowa to szybkie i dokładne podania, często bez przyjęcia piłki, charakterystyczne dla gry Sztormu doprowadziły do wielu sytuacji bramkowych, z których wykorzystali cztery przy tylko jednej przeciwników i mecz zakończył się ich zwycięstwem 5:2. Trzecim meczem było spotkanie drużyn z Bobolina i Kamieńca. Od początku przewagę uzyskał Kamieniec, który był dłużej przy piłce i częściej strzelał na bramkę przeciwników, jednak to Bobolin zdobył prowadzenie po jednej z kontr. Druga połowa to jeszcze większa przewaga podrażnionych niekorzystnym wynikiem zawodników z Kamieńca. Jednak ponownie, i to dwukrotnie, po szybkim wyprowadzeniu piłki pokonał bramkarza Szymon Borta, Kamieniec zdołał zdobyć dwie bramki, ale było już za późno na wyrównanie. Mecz skończył się wynikiem 3:2. Kolejne dwa mecze bez problemu wygrali zawodnicy Sztormu Kołbaskowo, pierwszy z Bobolinem 9:0, a drugi z Kamieńcem 6:3. Po tych spotkaniach było już jasne, że turniej wygrają zawodnicy Sztormu Kołbaskowo, a czwarte miejsce zajmie drużyna z Kamieńca. Ostatni pojedynek pomiędzy Barnisławiem i Bobolinem miał zadecydować o kolejności na podium. Zawodnicy z Barnisławia długo utrzymywali się przy piłce i próbowali znaleźć sposób na dobrą obronę i bramkarza z przeciwników. Taktykę podobną do poprzednich spotkań zaprezentowali natomiast zawodnicy Bobolina. Spokojnie czekali na przechwyt lub błąd przeciwników i wyprowadzenie szybkiego ataku, co i w tym meczu im się udało, po bramce Szymona Borty prowadzili 1:0. Druga połowa zaczęła się od nerwowej gry Barnisławia i zniecierpliwienia z niemocy strzeleckiej napastników. Jednak z czasem zawodnicy z Bobolina, którzy nie mieli zmienników, opadli z sił, co wykorzystali piłkarze z Barnisławia zdobywając cztery bramki. Końcowy wynik meczu to 4:2 dla Barnisławia.

Końcowa klasyfikacja turnieju finałowego : 1.Sztorm Kołbaskowo;2. Barnisław; 3. Bobolin; 4. Kamieniec;

Przyznano również indywidualne wyróżnienia dla najlepszego bramkarza: został nim zawodnik Bobolina Tomasz Dratwia. Najlepszym zawodnikiem wybrano Mariusza Kaczmarka, który zdobył najwięcej bramek w turnieju – dziewięć.

Szczególne podziękowania należą się : Pani Wójt Małgorzacie Schwarz oraz Dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Kołbaskowie za pomoc w organizacji Turnieju.