Warsztaty dla dorosłych

Warsztaty organizowane są przez Gminę Kołbaskowo i skierowane są WYŁĄCZNIE do jej mieszkańców. 

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj -  kliknij tutaj by przejsć na stronę zarezerwuj.pl 

Dla każdego spotkania i dla każdej osoby należy wypełnić osobny formularz. 

Warunkiem udziału w warsztatach jest wniesienie opłaty:

 • Dane do płatności:

Gmina Kołbaskowo
Kołbaskowo 106, 72-001 Kołbaskowo
Numer konta:
58 1240 3927 1111 0000 4099 1915 

Opłatę należy uiścić w terminie 3 dni od daty zgłoszenia i przesłać potwierdzenie płatności na adres warsztaty@kolbaskowo.pl

W przypadku zapisania się na więcej niż 1 spotkanie można dokonać wpłaty łącznej (w treści przelewu należy wyszczególnić czego dotyczy płatność). 


TERMINY WARSZTATÓW

PAŹDZIERNIK 2023

 • 7.10 godz. 16:00 - 19:00 Warsztaty z podstaw kuchni włoskiej

Warsztaty mają na celu przybliżyć uczestnikom zarówno tradycyjne smaki włoskie jak i włoską kulturę Warsztaty mają charakter biesiady włoskiej, podczas której uczestnicy uczą się jak przygotować różne dania - te mniej i bardziej znane, proste do odtworzenia samemu w domu, głównie opierające się na tradycji cucina povera. Uczą się również jak  rozpoznać  oryginalne włoskie produkty. Każde warsztaty różnią się od siebie przygotowanymi potrawami - aby zadowoleni uczestnicy mogli przyjść na kolejne warsztaty i poznawać kolejne tajniki kuchni włoskiej. Menu na warsztaty zależy od pory roku i okazji.

Przed warsztatami nie należy się najadać :) będzie sporo do zjedzenia!

 • 7.10 godz. 10:00 - 12:00 tworzenie makramowych lampionów

na warsztatach dowiesz się, czym jest makrama, jakich sznurków można użyć do wyplatania oraz poznasz podstawowe sploty i supły.
Przy pomocy materiałów zawartych w zestawie wykonasz ozdobny sznurkowy lampion. 

 • 7.10 godz. 12:30 - 14:30 String art.

String art to technika wyplatania obrazów z nici, włóczki lub muliny na drewnie, ścianie, papierze. Technika ta polega na stworzeniu konturów obrazu za pomocą wbitych w daną powierzchnię gwoździ. Kontury można stworzyć przykładając do powierzchni szablon lub rysując wzór.

 

 • 21.10.2023r. 14:00-17:00 - Żywica epoksydowa - stolik kawowy z tacą

Żywica epoksydowa to materiał syntetyczny pozwalający tworzyć produkty trwałe, nierozpuszczalne, odporne na wilgoć i promieniowanie słoneczne. Produkty te wyróżniają się najwyższą estetyką wykonania, dzięki wykończeniu w pełnym połysku. Przedstawiamy technikę, która jest idealna dla każdego, także dla osób, które uważają, że brak im tak zwanych zdolności plastycznych. Nie trzeba kończyć szkoły plastycznej, aby być artystą. W technice Epoxy Resin każdy może stworzyć abstrakcyjne, bajecznie kolorowe dzieło. Podczas zajęć omówimy wszelkie narzędzia i produkty, których będziemy używać. Wskażemy problemy, które mogą wystąpić podczas odmierzania proporcji żywicy i utwardzacza, mieszania barwników, wylewania mieszanki oraz jak pozbyć się niechcianych bąbelków. Omówimy zasady bezpieczeństwa podczas pracy z żywicą. Pokażemy jak barwić żywicę na różne sposoby, jak uzyskać efekt fal oraz złotych czy srebrnych wykończeń.

Kolory stolika do wyboru: czarny, biały, bladoróżowy, szaro-beżowy (kolory należy zgłosić podczas zapisu na warsztat, najpóźniej 7 dni przed warsztatem. Uczestnicy, którzy nie podają kolorystyki lub zapiszą się po tym terminie – będą pracować na stoliku w kolorze czarnym.

Prace będą do odebrania po kilku dniach – muszą dobrze zaschnąć zanim będą nadawać się do transportu. Terminy i godziny odbioru będą ustalane indywidualnie.
Ubierz się wygodnie, aby nic Cię nie rozpraszało i aby kleks z żywicy i barwników na ulubionej bluzce nie był tragedią.

 • 21.10.2023r. 10:00-13:00 - Żywica epoksydowa - biżuteria z żywicy

Żywica epoksydowa to materiał syntetyczny pozwalający tworzyć produkty trwałe, nierozpuszczalne, odporne na wilgoć i promieniowanie słoneczne. Produkty te wyróżniają się najwyższą estetyką wykonania dzięki wykończeniu w pełnym połysku.
Podczas zajęć omówimy wszelkie narzędzia i produkty, których będziemy używać  podczas pracy. Wskażemy problemy, które mogą wystąpić podczas odmierzania proporcji żywicy i utwardzacza, mieszania barwników, wylewania mieszanki oraz jak pozbyć się niechcianych bąbelków. Omówimy jak barwić żywicę na różne sposoby, jak uzyskać efekt fal oraz złotych czy srebrnych wykończeń.
Każdy uczestnik może wykonać własnoręcznie 2 pary kolczyków oraz 2 zawieszki, w wybranych przez siebie kolorach i z wybranymi dodatkami (np.: rośliny, przyprawy, złotka, kamyczki, brokaty, cyrkonie).
Prace będą do odebrania po kilku dniach – muszą dobrze zaschnąć zanim będą nadawać się do transportu. Terminy i godziny odbioru ustalimy podczas warsztatu.
Ubierz się wygodnie, aby nic Cię nie rozpraszało i aby kleks z żywicy i barwników na ulubionej bluzce nie był tragedią ????

 • 22.10.2023r. 14:00-17:00 - Żywica epoksydowa - stolik kawowy z tacą

Technika, która jest idealna dla każdego, także dla osób, które uważają, że brak im tak zwanych zdolności plastycznych. Nie trzeba kończyć szkoły plastycznej, aby być artystą. W technice Alkohol Inks każdy może stworzyć abstrakcyjne, bajecznie kolorowe dzieło.Będziemy mieszać, łączyć i rozlewać tusze, tworząc w ten sposób niepowtarzalne i abstrakcyjne wzory. Oprócz tuszy alkoholowych, będziemy pracować także na dodatkach tj. medium, które pozwoli nam na blendowanie, rozcieńczanie i przenikanie kolorów.
Ubierz się wygodnie, aby nic Cię nie rozpraszało i aby kleks z farby na ulubionej bluzce nie był tragedią.
W miarę możliwości proszę przynieść własne suszarki do włosów (może być nagrzewnica)! – narzędzie to ułatwia rozdmuchiwanie tuszu i uzyskanie mocniejszych efektów, zwłaszcza na pracach o większych formatach.

 • 22.10.2023r. 10:00-13:00 - Zdobienie drewnianych desek żywicą epoksydową

Żywica epoksydowa to materiał syntetyczny pozwalający tworzyć produkty trwałe, nierozpuszczalne, odporne na wilgoć i promieniowanie słoneczne. Produkty, najczęściej obrazy, wyróżniają się najwyższą estetyką wykonania dzięki wykończeniu w pełnym połysku. Przedstawiamy technikę, która jest idealna dla każdego, także dla osób, które uważają, że brak im tak zwanych zdolności plastycznych. Nie trzeba kończyć szkoły plastycznej, aby być artystą. W technice Epoxy Resin każdy może stworzyć abstrakcyjne, bajecznie kolorowe dzieło.
Podczas zajęć omówimy wszelkie narzędzia i produkty, których będziemy używać podczas malowania. Wskażemy problemy, które mogą wystąpić podczas odmierzania proporcji żywicy i utwardzacza, mieszania barwników, wylewania mieszanki oraz jak pozbyć się niechcianych bąbelków. Omówimy jak barwić żywicę na różne sposoby, jak uzyskać efekt fal oraz złotych czy srebrnych wykończeń.
Będziemy mieszać, łączyć i rozlewać żywice na drewnianą deskę dekoracyjną, tworząc w ten sposób niepowtarzalne i abstrakcyjne dzieło.
Każdy uczestnik wykona własnoręcznie 2 deski kuchenne/dekoracyjne, różnej wielkości o nieregularnych kształtach, w wybranych przez siebie kolorach.

Prace będą do odebrania po kilku dniach – muszą dobrze zaschnąć zanim będą nadawać się do transportu. Terminy i godziny odbioru będą ustalane indywidualnie.
Ubierz się wygodnie, aby nic Cię nie rozpraszało i aby kleks z żywicy i barwników na ulubionej bluzce nie był tragedią .

 • 22.10 godz. 10:00 - 12:00 malowanie kolorowych lampionów

Lampiony to niezwykle popularne ozdoby jesienne. Na warsztatach będziemy mieć okazję na stworzenie szklanych lampionów i pomalowanie  w wyjątkowy wzór.

 • 22.10 godz. 12:30 - 14:30 witraż z tkaniny

Uczestnicy podczas zajęć wykonają pod okiem instruktora witraż z kolorowych miękkich elementów. Na początku warsztatów prowadząca przybliży technikę jaką jest witraż i opowie jakie ciekawe tego typu dzieła można znaleźć w naszym rejonie. Warsztaty są skierowane do wszystkich  grup wiekowy ze względu na brak niebezpieczeństwa skaleczenia się czy wykorzystania specjalistycznych narzędzi. Uczestnikom wystarczą tylko nożyczki i głowa pełna wyobraźni. Na początku za pomocą szablonu lub według własnego uznania uczestnicy wykonają projekt witrażu z tkaniny, a następnie wytną miękkie elementy i umieszczą je w specjalnie przygotowanym „oknie witrażowym”

Całość zajęć daje bardzo dobre wyniki przy wspólnej pracy rodzice-dzieci. Rozbudza kreatywność, więź i daje dużo wspólnej radości.

 •   29.10 godz. 16:00 - 19:00 Warsztaty z podstaw kuchni włoskiej

LISTOPAD 2023

 • 12.11 godz. 10:00 - 12:00 maskotki z włóczki

Podczas warsztatów będziemy mieć okazję stworzenia włóczkowych maskotek. które mogą stać się najmilszymi przytulankami.

 • 12.11 godz. 12:30 - 14:30 podstawy dziergania na szydełku

Warsztaty przeznaczone dla osób, które marzą o dzierganiu na szydełku - podpowiemy jak zacząć! Poznamy podstawy operowania szydełkiem, pierwsze wzory, być może uda nam się coś wydziergać....

 • 19.11 godz. 16:00 - 19:00 Warsztaty z podstaw kuchni włoskiej

 • 18.11 godz. 11:00 świetlica Kurów warsztaty krawieckie | szycie workoplecaka (3 godz)
 • 25.11 godz.  11:00 świetlica Kurów warsztaty krawieckie | szycie poszewki na "jaśka" na zamek (3 godz.)
 • 26.11 godz. 16:00 - 19:00 Warsztaty z podstaw kuchni włoskiej

 

GRUDZIEŃ 2023

 • 9.12 godz. 10:00 - 12:00 biżuteria z bawełnianych koszulek

Co zrobić z nienoszoną już bawełnianą koszulką? Może naszyjnik lub kolczyki? Na warsztatach dowiemy się jak tego dokonać

 • 25.11 godz.  11:00 świetlica Kurów warsztaty krawieckie | szycie poszewki na "jaśka" na zamek (3 godz.)
 • 9.12 godz. 12:30 - 14:30 mandala na tkaninie

bawełny ciąg dalszy... jeśli nie biżuteria to może popularna mandala w bardzo oryginalnej i wyjątkowej wersji??

 • 10.12 godz. 16:00 - 19:00 Warsztaty z podstaw kuchni włoskiej

 • 16.12 godz. 16:00 - 19:00 Warsztaty z podstaw kuchni włoskiej


WRZESIEŃ 2023

09.09 godz.  11:00 świetlica Barnisław warsztaty krawieckie | szycie kosmetyczki na zamek (3 godz)
koszt 10,00 zł/wyłącznie dla osób posiadających Kołbaskowską Kartę Mieszkańca

16.09 godz.  11:00 świetlica Barnisław warsztaty krawieckie | szycie poszewki na "jaśka" na zamek (3 godz.)
Warsztaty naturalne kosmetyki – Bądź Eko! Dużo słyszysz o ekologicznych kosmetykach?  Chciałabyś zacząć, ale w sumie nie wiesz od czego zacząć? Przyjdź na Warsztaty „Ekologiczne  kosmetyki”, na których poznasz proste przepisy na:
 Ekologiczne kosmetyki np. własnoręcznie zrobione mydło, sól do kąpieli, kule do kąpieli,  antyperspirant, szybka maseczka do twarzy, czy balsam do ciała. Nie zabraknie też produktów do ust np. balsam i peeling, a co najważniejsze – sporo półproduktów masz już w kuchni! (i niestety, czasem je wyrzucasz). Będzie pachnieć i pylić. Zalecamy ostrożność osobom, które są czułe na intensywne zapachy.

koszt 10,00 zł/wyłącznie dla osób posiadających Kołbaskowską Kartę Mieszkańca

16.09 godz.  12:00 świetlica Smolęcin warsztaty z tworzenia kosmetyków naturalnych (4 godz.)
Warsztaty naturalne środki czystości – Bądź EKObohaterką w domu! Zapraszamy na warsztaty tworzenia naturalnych środków czystości! Jeśli denerwują Cię miliony opakować chemii porozrzucanym po domu. Jeśli ktoś z domowników ma alergię na bliżej nieokreślone "coś”, to ten warsztat jest dla Ciebie! Poznasz tajemnice kwasku cytrynowego i samego soku z cytryny! Nie zabraknie sody oczyszczonej ani boraksu!  Dowiesz się czym myjemy kamień, a czym tłuszcz i jak nie wydać miliona monet na porządki domowe. Zrobimy też mydełka glicerynowe, kule do kąpieli – zapowiada się kolorowy zawrót głowy! Będzie pachnieć i pylić. Zalecamy ostrożność osobom, które są czułe na intensywne zapachy.

koszt 10,00 zł/wyłącznie dla osób posiadających Kołbaskowską Kartę Mieszkańca

16.09 godz.  16:00 świetlica Smolęcin warsztaty z tworzenia naturalnych  środków czystości (4 godz.)
koszt 10,00 zł/wyłącznie dla osób posiadających Kołbaskowską Kartę Mieszkańca

23.09 godz. 14:00  świetlica Kamieniec - warsztaty z tworzenia perfum 
Na warsztatach dowiecie się, z jakich składników korzystać oraz w jaki sposób odpowiednio je dobierać, aby powstawały pięknie pachnące połączenia. Poznacie również nieznane dotąd zapachy i stworzycie swoje własne flakoniki perfum. Warsztaty są interesującym treningiem dla zmysłu węchu. Dają one możliwość zagłębienia się w niesamowicie ciekawy obszar, który nie ma granic i odkrycia swoich ulubieńców zapachowych.

koszt 30,00 zł/wyłącznie dla osób posiadających Kołbaskowską Kartę Mieszkańca

23.09 godz. 15: 00 świetlica Kamieniec - warsztaty gliniarskie
Uczestnicy warsztatów będą mieli do dyspozycji glinę oraz niezbędne narzędzia, przy użyciu których stworzą wyjątkowe naczynia (np. talerze i misy) oraz dekoracje. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają historię gliny i jej właściwości, a także usłyszą opowieść o początkach gliniarstwa.

koszt 30,00 zł/wyłącznie dla osób posiadających Kołbaskowską Kartę Mieszkańca

 

SIERPIEŃ 2023

04.08 godz. 17:00 świetlica Barnisław warsztaty krawieckie | szycie workoplecaka (3 godz)
koszt 10,00 zł/wyłącznie dla osób posiadających Kołbaskowską Kartę Mieszkańca

19.08 świetlica Kamieniec - warsztaty z tworzenia naturalnych kadzideł 
Warsztaty są okazją do poszerzenia wiedzy na temat dawnej tradycji i rytuałów związanych z paleniem ziół i żywic. Są również możliwością zdobycia istotnych informacji o właściwościach ziół, z których wykonuje się kadzidła. Podczas warsztatów wykonamy również swoje własne kadzidła. Warsztaty uświadamiają, jaką moc ma tradycja i pozwalają zrozumieć istotę dawnych rytuałów. Uczą dostrzegania, jak wiele dobra daje nam natura.

Koszt 30,00 zł/wyłącznie dla osób posiadających Kołbaskowską Kartę Mieszkańca

 

LIPIEC 2023

01.07 godz. 13:00 świetlica Kamieniec - warsztaty z tworzenia biżuterii z naturalnych kamieni (dla dorosłych i dla dzieci powyżej 13 rż.)
Biżuteria ucieszy każdą kobietę, zarówno "małą" jak i "dużą". Taka zrobiona samodzielnie cieszy podwójnie! Na warsztatach uczestnicy będą mieli okazję stworzyć naszyjnik i bransoletkę według własnego projektu. Wszystkie materiały zapewniamy my, Wy zabierzcie dobry humor i chęci do pracy! :) 

Koszt 30,00 zł/wyłącznie dla osób posiadających Kołbaskowską Kartę Mieszkańca

CZERWIEC 2023 

11.06 Warsztaty ekologiczne - podczas Pikniku Rodzinnego Przyjaciele Ziemi
10.06 godz. 10:00 i 14:30 świetlica Kamieniec - warsztaty artystyczne z malowania i stylizacji farbami kredowymi tac drewnianych 
Wspaniały pomysł na prezent oraz na poznanie farb kredowych ich właściwości, sposobu użycia za pomocą których możemy uzyskać matowe wykończenie, jednolity lub przecierany kolor czy efekt postarzenia. Użyjemy form do tworzenia ornamentów i ozdobienia tacy, złocenia i pyłki. 

Materiały zapewnia organizator. Warsztaty dla dorosłych oraz dzieci od 6 rż. (dziecku do 14 rż. podczas zajęć musi towarzyszyć opiekun).

koszt 30,00 zł/osoba (20,00 zł z KKM)

17.06 godz. 17:00 świetlica Smolęcin - warsztaty krawieckie  szycie poszewki na poduszkę (3 godz)
koszt 20,00 zł/osoba (10,00 zł z KKM)

24.06 świetlica Kurów - warsztaty z tworzenia biżuterii  
Podczas naszych warsztatów zaprezentujemy metody wykonywania biżuterii. Każdy uczestnik i każda uczestniczka będą mieli możliwość samodzielnego stworzenia wymarzonej ozdoby z żyłek i koralików. Gwarantujemy, że tak oryginalnej i niekonwencjonalnej biżuterii nie ma u jubilera. Wykonane prace uczestnicy zabierają ze sobą. Niepowtarzalna ozdoba będzie doskonałą pamiątką, świetnie nada się również na prezent.

koszt 30,00 zł/osoba (20,00 zł z KKM)

24.06 świetlica Kurów - warsztaty zielarskie 
Podczas naszych warsztatów, uczestnicy dowiedzą się nieoczywistych ciekawostek o poszczególnych ziołach oraz poznają, jak je pielęgnować w domowych warunkach. Następnie każdy zaprojektuje swój własny ogródek zielarski. Zioła, które uczestnicy będą mieli do wyboru to np. melisa, mięta, oregano, bazylia czy tymianek. Każdy uczestnik zabiera swój ogródek zielarski ze sobą.
koszt 30,00 zł/osoba (20,00 zł z KKM)

 

MAJ 2023 

 • 06.05 godz. 10:00 - 14:00 świetlica Kurów - warsztaty kreatywne "Zmalowana na lato!"

Na tych warsztatach poznacie zupełnie nową technikę transferu! Nauczycie się jak przenieść wydruk na materiał, jak ciekawie można pomalować i spersonalizować kurtkę. Będziemy bawić się kolorami i uczyć się odwagi ????Przygotujcie ulubioną grafikę i ulubione cytaty, które znajdą się na waszych kurtkach.

Koszt: 50,00 zł/osoba | 30,00 zł dla posiadaczy Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca 

 • 13.05 godz.  17:00 świetlica Smolęcin warsztaty krawieckie | szycie workoplecaka (3 godz)

koszt 20,00 zł/osoba (10,00 zł z KKM)

 • 13.05. godz. 10:00 świetlica Kurów warsztaty z tworzenia biżuterii sutasz (opis)

koszt 40,00 zł/osoba (30,00 zł z KKM)

 • 20.05 godz.  17:00 świetlica Smolęcin - warsztaty krawieckie | szycie kosmetyki (3 godz) 

koszt 20,00 zł/osoba (10,00 zł z KKM)

KWIECIEŃ 2023

 • 01.04 godz.  10:00 świetlica Będargowo - warsztaty z tworzenia wianków wielkanocnych  z Botaniczną
  koszt 30,00 zł/osoba

 • 22.04 godz. 10:00 świetlica Stobno - warsztaty "Lustro Boho" 

Okrągłe lustro (ok. 20 cm x 20 cm) z efektowną ramą. Można zawiesić na ścianie. Rama lustra została wykonana z rafii, która tworzy niezwykłe efektowne obramowanie. Może stanowić element dekoracyjny, biura, restauracji, salonu urody, sklepu, itp. Nada wyjątkowego charakteru każdemu wnętrzu. Idealne do wnętrz w stylu rustykalnym lub boho. Wszystkie materiały w cenie warsztatów. Uczestnik warsztatów zabiera ze sobą wykonaną pracę.
K
oszt 30,00 zł/osoba

MARZEC 2023 

 • 04.03 godz.  10:00 świetlica Kamieniec - warsztaty z tworzenia jajka wielkanocnego

 • 11.03 godz.  10:00 świetlica Smolęcin - warsztaty z wianków wielkanocnych

 • 11.03 godz.  11:00 świetlica Moczyły - warsztaty krawieckie 

 • 11.03 godz. 10:00 świetlica Kołbaskowo -  warsztaty pn. "Malowanie i stylizacja farbami kredowymi tac drewnianych" (warsztaty odwołane z uwagi na małą liczbę zgłoszeń)

 • 18.03 godz.  10:00  świetlica Moczyły- warsztaty z tworzenia stroików wielkanocnych

 • 18.03 godz.  10:00 świetlica Kurów - warsztaty z tworzenia wianków wielkanocnych z Botaniczną

 • 21.03-22.03 godz. 16:30 świetlica Barnisław - stylizowanie donic kaskadowych w stylu francuskim

 • 27.03-28.03 godz. 16:30 świetlica Stobno - stylizowanie donic kaskadowych w stylu francuskim

LUTY 2023 

 • 25.02 godz. 11:00 świetlca Moczyły - warsztaty krawieckie 

 

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.