sciezka karwowo warnik


Pod koniec 2018 roku ukończono budowę ścieżki rowerowej na odcinku Karwowo - Warnik.  Mniej więcej w połowie trasy, w pobliżu akwenu, można odpocząć i przysiąść na ławce.


Widoki z trasy są przepiękne. Teren jest mocno pofałdowany, uroku dodaje mu spory pobliski akwen, za nim wyłania się piękna panorama Szczecina. Ci którzy ją widzieli twierdzą, że widok na stolicę Pomorza Zachodniego najpiękniejszy jest właśnie z tego miejsca, szczególnie w słoneczny dzień.

Ścieżka Karwowo - Warnik jest pierwszym elementem większej całości. W planach jest jej przedłużenie w stronę Przecławia, gdzie ma połączyć się z istniejąca od kilku lat Szwarcówką (ścieżka rowerowa Przecław - Kołbaskowo - Rosówek - granica). W przygotowaniach jest także ścieżka rowerowa po trasie dawnej kolejki wąskotorowej CPO (z Niemiec, przez Barnisław, Karwowo, Będargowo do Warzymic). Więcej >>

sciezka rowerowa

Budowa ścieżki była realizowana w ramach inwestycji "Przebudowa dróg gminnych we wsi Karwowo oraz budowa ścieżki rowerowej Karwowo-Warnik, gmina Kołbaskowo" i kosztowała  6 mln zł (w tym sama ścieżka rowerowa 1,5 mln zł). Gmina Kołbaskowo na inwestycję otrzymała 80% unijnego dofinansowania.
Więcej o tej inwestycji >>

Zdjęcia także na Facebooku >>

 

 

Pin It

Bądź na bieżąco