ikona wywozu smieci

Uwaga mieszkańcy! Od 1 września 2019 r. będzie obowiązywał nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych oraz zmieni się tryb i forma odbioru odpadów wielkogabarytowych.

ODPADY KOMUNALNE
W przypadku wywozu odpadów komunalnych zmiany będą obejmowały 2 miejscowości: W Przecławiu ( jednorodzinne ) odpady zmieszane będą odbierane w poniedziałki ( dotychczas były to wtorki ). Natomiast w Smętowicach odpady zmieszane będą odbierane we wtorki ( dotychczas były to poniedziałki ).

ODPADY WIELKOGABARYTOWE
Odbiór odpadów wielkogabarytowych będzie odbywał się w systemie „obwoźnym" po uprzednim zgłoszeniu potrzeby odbioru odpadów. Potrzebę odbioru odpadów wielkogabarytowych należy zgłaszać pod numerem telefonu: 91 483 11 52 wew. 105/106.
„Gabaryty” należy umieścić przed posesją tak żeby dostęp do nich nie był w żaden sposób utrudniony. Nie będzie jak do tej pory podstawianych specjalnych kontenerów. Ponadto informujemy, że w przypadku stwierdzenia przez pracownika odbierającego odpady, że dany odpad nie klasyfikuje się do odpadów wielkogabarytowych to nie zostanie zabrany. Żeby uniknąć nieporozumień poniżej opiszemy Państwu jakie odpady należy wystawiać.

Do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy m.in.: stare meble (szafki, wersalki, krzesła, fotele, stoły), dywany, materace rowery, wykładziny, duże zabawki, wózki dziecięce, stoły, skrzynie.
Nie zaliczamy do nich m.in.: gruzu, odpadów pobudowlanych (desek, paneli, grzejników, spłuczek), części samochodowych, opon, zużytego sprzętu RTV/AGD, odpadów ogrodowych                                   

Harmonogramy mogą Państwo pobrać z naszej strony internetowej (w załączeniu) oraz na BIP >>

Pin It

Bądź na bieżąco