remont drogi w przecławiu facebook

Trwa remont drogi powiatowej w Przecławiu. Inwestycja dotyczy przebudowy drogi powiatowej nr 3920Z Dołuje - Przecław w miejscowości Przecław, na odcinku od posesji nr 14 do skrzyżowania z drogą krajową nr 13. Jest to kontynuacja inwestycji z przełomu lat 2012/2013, tj. przebudowy drogi w Warzymicach. Remontowany odcinek ma 780 metrów.

W ramach zadania wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, nowa nakładka bitumiczna i chodniki.

Inwestycja w Przecławiu kosztuje 4 219 915,86 zł. Wykonawcą jest firma Eurovia Polska S.A. Umowa zawarta została 6 sierpnia 2018 r., a roboty zostały rozpoczęte 8 sierpnia. Termin realizacji inwestycji wyznaczono na 16 listopada 2018 r.

Budowa jest podzielona na trzy etapy. Pierwszy to prace w miejscu wyjazdu na „trzynastkę”, drugi to prace w miejscu wjazdu z „trzynastki” i trzeci, ten największy, w kierunku przejazdu kolejowego.

Starosta Mariusz Sarnecki podkreślił wsparcie Gminy Kołbaskowo, która przeznaczyła na inwestycję blisko milion złotych.

- Pamiętam, że pani wójt zaczęła starania o tę inwestycję już 16 lat temu, jako radna Gminy Kołbaskowo. Cieszę się, że dziś ją możemy realizować. Dziękuję też za finansowe wsparcie Gminy Kołbaskowo. Pomogło spiąć budżet inwestycji. Współpraca z Kołbaskowem w ostatnich czasach jest bardzo dobra – dodał.

Inwestycja realizowana jest w ramach Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej i otrzymała wsparcie budżetu państwa w wysokości 2 219 897,93 zł. Ponadto na realizację inwestycji Powiat Policki uzyskał pomoc finansową Gminy Kołbaskowo w wysokości 980 000 zł. Ponad 1 milion złotych pochodzi z budżetu Powiatu Polickiego.

 

Więcej zdjęć na profilu Gminy Kołbaskowo w serwisie Facebook >>

Zobacz też materiał filmowy z konferencji nagrany przez Wieści Polickie:

 

 

Prace trwają

Firma Eurovia prace rozpoczęła w rejonie skateparku, gdzie m.in. usuwano stary bruk. Zamknięty jest dawny wyjazd na drogę krajową nr 13. Z tak zwanej przecławskiej "ulicówki" na dk13 można wjechać łącznikiem, którym dotąd wjeżdżało się do starego Przecławia.

Autobusy komunikacji miejskiej jeżdżą bez większych zmian, jedyna to wyjazd z pętli - autobusy, aby dostać się na "krajówkę", muszą jechać drogami wokół kościoła.

Więcej informacji na 3 str. Aktualności (wersja on-line >>)

Zdjęcia w galerii Facebook >>

Pin It

Bądź na bieżąco