nabrzeże w Siadle Dolnym

Budowa nabrzeża w Siadle Dolnym nad Odrą to ogromna inwestycja, która uczyniła Gminę Kołbaskowo jeszcze bardziej atrakcyjną dla mieszkańców i dla turystów. Oficjalne otwarcie nabrzeża odbyło się 20 lipca 2018 - dzięki temu chętni mogli korzystać z możliwości jakie daje wybrzeże niemal przez całe lato.

Poniżej prezentujemy zebrane informacje [wątek zbiorczy] na temat budowy nabrzeża i jego otwarcia.

nabrzeze w Siadle DOlnym

 

Co się zmienio w Siadle Dolnym?

Zagospodarowanie terenu nad rzeką objęło umocnienie linii brzegowej Odry, budowę trzech  nowych pomostów z systemami trapowymi oraz elementami cumowania, budowę altan piknikowych, ciągu pieszo-rowerowego, stacji naprawy rowerów, stojaków na rowery a także nowego oświetlenia. Nie brakuje również ławek parkowych, stołów piknikowych czy do gry w szachy lub chińczyka z kamiennymi blatami, są miejsca do grillowania, w części północnej i południowej, wiaty do przechowywania kajaków, tablice informacyjne, toalety.

Miejsce przyciąga swoją atrakcyjnością i daje wspaniałe możliwości rekreacji dla mieszkańców, turystów czy sympatyków Gminy Kołbaskowo.

 

Otwarcie nabrzeża w Siadle Dolnym

Oficjalne otwarcie nabrzeża w Siadle Dolnym odbyło się 19 lipca. Pogoda dopisała i bez przeszkód nastąpiło tradycyjne przecięcie wstęgi. Podczas uroczystości otwarcia zaśpiewały "Siadliczanki",a zaproszeni goście mogli podziwiać zakończoną inwestycję z lądu, jak i z wody.
Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na Facebooku.

otwarcie-nabrzeza

Dzień później, bo 20 lipca 2018 roku, odbyło się otwarcia Nabrzeża Lewego Brzegu Odry Zachodniej w Siadle Dolnym - było to wydarzenie przeznaczone dla mieszkańców, turystów i sympatyków Gminy Kołbaskowo. Wydarzeniu nie brakowało atrakcji dla młodszych i starszych - były konkursy, koncerty, animacje dla dzieci. Pogoda dopisała, a przybyli na miejsce bawili się doskonale. Nowe nabrzeże zachwyca zarówno mieszkańców, jak i turystów. Zobaczcie galerię zdjęć na Facebooku >>

otwarcie nabrzeza - galeria zdjęć

otwarcie nabrzeza - galeria zdjęć

otwarcie nabrzeza - galeria zdjęć

otwarcie nabrzeza - galeria zdjęć

 

Filmy o nabrzeżu

Poniżej film podsumowujący z września 2018 roku, o tym jak powstawało nabrzeże w Siadle Dolnym.

 

 

Film z drona, który świetnie uwidacznia jak wspaniale zmieniła się miejscowość i jakie niezwkłe możliwości turystyczne daje nam nowe nabrzeże:

 

Poniżej film z kwietnia 2018 roku, kiedy to budowa nabrzeża w Siadle Dolnym zbliżała się do końca.

 

 

Galeria zdjęć z realizacji inwestycji w czasie jej trwania w serwisie Facebook >>

 

Inwestycja

Inwestycję wykonała szczecińska firma Rusiecki. Umowę na jej wykonanie podpisano w listopadzie 2017 roku. Sygnowali ją Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo oraz Adamem Rusiecki z Przedsiębiorstwa Usług Hydrotechnicznych Rusiecki ze Szczecina.
Do realizacji zadania „Zagospodarowanie lewego brzegu Odry Zachodniej w miejscowości Siadło Dolne, gmina Kołbaskowo” podpisała zgłosiło się trzech chętnych. Gmina przeznaczyła na inwestycję 4,255 mln zł. Najniższą cenę zaproponowało PHU Rusiecki ze Szczecina – 3,785 mln zł, czyli blisko pół miliona złotych mniej od kosztorysu. Strabag zaproponował 4,312 mln zł, a konsorcjum, którego liderem jest spółka Kowal ze Szczecina zaproponowała 5,536 mln zł. Wszyscy gwarantowali realizację zamówienia w 180 dni.
Inwestycję w 49,88 %. sfinansowałą Unia Europejska, bowiem Gmina Kołbaskowo otrzymała 2 mln 164 400 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: Umowa na wykonanie nabrzeża w Siadle Dolnym podpisana

 

 

Pin It

Bądź na bieżąco