mapa ścieżki rowerowej

Aktualizacja 20.04.2021

Co się dzieje na budowie ścieżki pieszo-rowerowej Przecław – Karwowo?

Na całości nowego szlaku leży już pierwsza warstwa bitumiczna. A jakie prace są obecnie wykonywane i co jeszcze jest do zrobienia, spytaliśmy rzecznika firmy Strabag.
- Obecnie trwa zagospodarowanie terenu wokół ścieżki, wykonywane jest humusowanie, czyli teren wzdłuż ścieżki uzupełniamy ziemią urodzajną, ok. 20-30 cm, i następnie siejemy trawę. Montowane są również znaki i barierki – mówi Łukasz Mielnik.

W środkowej części ścieżki widać już spore obszary ziemi z nasionami. Wykonywane są także roboty brukarskie, umacniane wloty i wyloty przepustów.
- Do zrealizowania pozostało ułożenie warstwy ścieralnej. Ostatnie asfaltowanie planujemy rozpocząć 15 maja. Do tego przed nami  montaż elementów małej architektury oraz malowanie oznakowania poziomego, które będzie wykonywane pod koniec maja. A koniec wszelkich prac przypada na koniec maja  – dodaje rzecznik.
Dodajmy, że inwestycja ma małe opóźnienie. Powód? Lutowe mrozy, niesprzyjająca aura w marcu, a także pandemia koronawirusa. Jednak prace miały zakończyć się wiosną, i tak też zapewne będzie.

Budowa cieszy mieszkańców, których już dziś nie brakuje w tym miejscu.
- To fantastyczny pomysł, zakochałam się w tym miejscu. Nie wiedziałam, że tu są tak przepiękne krajobrazy - powiedziała nam jedna z mieszkanek, która jak dodała, kilka razy w tygodniu spaceruje po szlaku.

- Czuję się tutaj jak na Kaszubach. Te wzniesienia, jeziorka, tu jest przeuroczo, a jeszcze dziś to słoneczko. Fantastyczna sprawa. Musicie to rozreklamować, bo ludzie chyba nie wiedzą, jak tu jest pięknie. Cały Szczecin będzie tu przyjeżdżał na weekendy - powiedział nam napotkany rowerzysta. Była też pani z kijkami, biegacze, inni spacerowicze. Wszyscy są zachwyceni.

Prace w terenie rozpoczęły się we wrześniu 2020 roku. Przy okazji inwestycji powstaje także ok. 130 metrów drogi gminnej, wraz z chodnikiem, która będzie dojazdem do terenów inwestycyjnych położonych między Warzymicami a Przecławiem.

Zadanie na zlecenie Gminy Kołbaskowo wykonuje Strabag w trybie zaprojektuj i wybuduj. Koszt to 3,676 mln zł. Inwestycja ma unijne dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

 

 

23.02.2021

Nowe zdjęcia z placu budowy ścieżki Przecław - Karwowo. Drogowcy z firmy Strabag po przerwie spowodowanej mrozami w poniedziałek, 22 lutego wrócili na plac budowy.

Lutowe mrozy przerwały prace, inwestycja jest jednak zaawansowana i po nowym szlaku pojedziemy jeszcze wiosną 2021 roku.
- Do kontynuowania robót niezbędna jest utrzymująca się temperatura dodatnia. Mamy mróz i zalegający śnieg, stąd przerwa – mówił na początku lutego Łukasz Mielnik, rzecznik spółki Strabag. - Aby ruszyć, temperatury powinny się utrzymywać całodobowo powyżej plus 5 stopni przez dłużysz okres, tak by przemarznięty grunt "odpuścił". Jak tak się stanie, wracamy na plac inwestycji.
I tak się stało. Nagle ocieplenie spowodowały powrót drogowców na plac budowy.
Przypomnijmy, prace w terenie rozpoczęły się na początku września 2020 roku. Na początku tradycyjnie było ściąganie humusu, usuwanie krzewów oraz korytowanie. Po kilkunastu dniach pracy widać już było doskonale, którędy będzie przebiegała nowa ścieżka w gminie. Dziś na prawie całej długości szlaku została już ułożona pierwsza warstwa wiążąca.
Przy okazji inwestycji powstaje także ok. 130 metrów drogi gminnej, wraz z chodnikiem, która będzie dojazdem do terenów inwestycyjnych położonych między Warzymicami a Przecławiem (patrz zdjęcia na końcu).
Przypominamy, zadanie na zlecenie Gminy Kołbaskowo wykonuje Strabag w trybie zaprojektuj i wybuduj. Koszt to 3,676 mln zł. Inwestycja ma unijne dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Mimo, że Strabag wystąpił do Gminy Kołbaskowo z wnioskiem o przedłużenie terminu na realizację prac, to po nowej, równej nawierzchni powinniśmy pojechać już wiosną 2021 roku.

GALERIA ZDJĘĆ LUTY 2021 >>

 

 

 

23.12.2020 r.

Mimo zimna, nowa ścieżka z Przecławia do Karwowa rośnie w oczach. Jak zapewnia wykonawca, prace toczą się zgodnie z harmonogramem i wiosną tego roku będziemy mogli korzystać z nowego szlaku.

ścieżka rowerowa budowa


Strabag prace rozpoczął we wrześniu 2020 roku tradycyjnie od ściągania humusu. W grudniu przed świętami drogowcy wykonali już warstwę stabilizacji oraz ustawili obrzeża na niemal cały szlaku. Prace prowadzone są także w miejscu, gdzie powstanie także ok. 130 metrów drogi gminnej w ramach zadania.
Nowa ścieżka pieszo-rowerowa będzie miała 2,5 km długości i 3 metry szerokości. Rozpocznie się w pobliżu przejazdu kolejowego na granicy Przecławia i Warzymic, pobiegnie na południe wzdłuż linii kolejowej Berlin – Szczecin, po około 800 metrach skręci na zachód i skieruje się w stronę Karwowa. Zakończy się w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej Warzymice – Smolęcin z niedawno wyremontowaną drogą gminną w Karwowie.
Na trasie powstaną miejsca odpoczynku. Widoki z trasy będą wyjątkowo piękne, jest tam sporo oczek wodnych, różnice terenu, do tego piękna panorama na Przecław i Szczecin - z pewnością szlak będzie cieszył się dużą popularnością rowerzystów i pieszych. A po realizacji zadania rowerem można będzie dojechać z Przecławia i Warzymic aż do Warnika w pobliżu granicy polsko-niemieckiej, gdzie znajduje się piękne miejsce do odpoczynku, rekreacji czy grilla.
Przy okazji inwestycji powstanie także ok. 130 metrów drogi gminnej, wraz z chodnikiem, która będzie dojazdem do terenów inwestycyjnych położonych między Warzymicami a Przecławiem.
Realizacja ścieżki pieszo-rowerowej Przecław – Karwowo powstaje w trybie zaprojektuj i wybuduj. Zadanie na zlecenie Gminy Kołbaskowo wykonuje Strabag. Koszt projektu oraz budowy to 3,676 mln zł. Inwestycja ma unijne dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Galeria zdjęć >>

 

 

18.09.2020

Ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Przecławia do Karwowa. Przekazanie placu budowy nastąpiło w piątek, 4 września 2020 roku. Kilka dni później na miejscu pojawili się pierwsi pracownicy.
- Zaczniemy od strony miejscowości Karwowo. Na początku tradycyjnie ściąganie humusu, usuwanie krzewów oraz korytowanie - mówił Łukasz Mielnik z biura prasowego firmy Strabag.
Dziś, po tygodniu pracy widać już doskonale, którędy będzie przebiegała nowa ścieżka w gminie. A po nowej, równej nawierzchni pojedziemy już wiosną 2021 roku.
Przypominamy, realizacja ścieżki pieszo-rowerowej Przecław – Karwowo powstaje w trybie zaprojektuj i wybuduj. Zadanie na zlecenie Gminy Kołbaskowo wykonuje Strabag. Koszt projektu oraz budowy to 3,676 mln zł. Inwestycja ma unijne dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.
Nowy szlak będzie miał 2,5 km długości i 3 metry szerokości. Rozpocznie się w pobliżu przejazdu kolejowego na granicy Przecławia i Warzymic, pobiegnie na południe wzdłuż linii kolejowej Berlin – Szczecin, po około 800 metrach skręci na zachód i skieruje się w stronę Karwowa. Zakończy się w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej Warzymice – Smolęcin z niedawno wyremontowaną drogą gminną w Karwowie.
Na trasie powstaną miejsca odpoczynku. Widoki z trasy będą wyjątkowo piękne, jest tam sporo oczek wodnych, różnice terenu, do tego piękna panorama na Przecław i Szczecin - z pewnością szlak będzie cieszył się dużą popularnością rowerzystów i pieszych. A po realizacji zadania rowerem można będzie dojechać z Przecławia / Warzymic aż do Warnika w pobliżu granicy polsko-niemieckiej, gdzie znajduje się piękne miejsce do odpoczynku, rekreacji czy grilla.
Przy okazji inwestycji powstanie także ok. 130 metrów drogi gminnej, wraz z chodnikiem, która będzie dojazdem do terenów inwestycyjnych położonych między Warzymicami a Przecławiem.

 

04.09.2020

Rusza budowa ścieżki pieszo-rowerowej Przecław – Karwowo. W piątek 4 września 2020 roku będzie miało miejsce przekazanie placu budowy.

- Z pracami budowlanymi ruszamy od połowy przyszłego tygodnia. Zaczniemy od strony miejscowości Karwowo - mówi Łukasz Mielnik z biura prasowego firmy #Strabag.

Przypominamy, realizacja ścieżki pieszo-rowerowej Przecław – Karwowo powstaje w trybie zaprojektuj i wybuduj. Zadanie na zlecenie Gminy #Kołbaskowo wykonuje Strabag. Koszt projektu oraz budowy to 3,676 mln zł. Inwestycja ma unijne dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Nowy szlak będzie miał 2,5 km długości i 3 metry szerokości. Rozpocznie się w pobliżu przejazdu kolejowego na granicy Przecławia i Warzymic, pobiegnie na południe wzdłuż linii kolejowej #Berlin – #Szczecin, po około 800 metrach skręci na zachód i skieruje się w stronę Karwowa. Zakończy się w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej #Warzymice – #Smolęcin z niedawno wyremontowaną drogą gminną w Karwowie.

Na trasie powstaną miejsca odpoczynku. Widoki z trasy będą wyjątkowo piękne, jest tam sporo oczek wodnych, różnice terenu, do tego piękna panorama na Przecław i Szczecin - z pewnością szlak będzie cieszył się dużą popularnością rowerzystów i pieszych. A po realizacji zadania rowerem można będzie dojechać z Przecławia / Warzymic aż do #Warnik`a, w pobliżu granicy polsko-niemieckiej, gdzie znajduje się miejsce do odpoczynku, rekreacji czy grilla.

Przy okazji inwestycji powstanie także ok. 130 metrów drogi gminnej, wraz z chodnikiem, która będzie dojazdem do terenów inwestycyjnych położonych między Warzymicami a Przecławiem.

O inwestycji na majowej sesji gminnej mówiła Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

- Mieliśmy problem z tą inwestycją, pertraktowaliśmy z kolejami państwowymi na temat udzielenia odstępstwa od wymogów odległościowych (planowana ścieżka na pewnym odcinku pobiegnie wzdłuż linii kolejowej Berlin – Szczecin – red.). Udało nam się to uzyskać już biorąc pod uwagę, że będzie budowany drugi tor. Obecnie prace projektowe są na finiszu, niedługo będą ruszały prace w terenie. Mam nadzieje, że na koniec tego roku i początek przyszłego uda nam się ten projekt zrealizować – mówiła Małgorzata Schwarz.

Przewidywany termin zakończenia tej inwestycji to połowa lutego 2021 r.

 

 

 

 

 

10.08.2020

Najnowsze informacje od wykonawcy ścieżki pieszo-rowerowej Przecław – Karwowo. Budowa ma zakończyć się przed wiosną 2021.

10 dni temu informowaliśmy, że starosta policki zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę oraz, że niedługo ruszą prace w terenie.

- Potwierdzam, że pozwolenie na budowę zostało wydane - mówi Łukasz Mielnik, rzecznik firmy Strabag. - Aktualnie oczekujemy na decyzję ZRiD, która będzie w wydana po 20 sierpnia oraz kompletujemy dokumentację wykonawczą. Po zaakceptowaniu dokumentacji przez Zamawiającego powstanie szczegółowy harmonogram prac. Na tą chwilę mogę poinformować, że prace planujemy rozpocząć równocześnie na obu końcach powstającej ścieżki. Przewidywany termin zakończenia tej inwestycji to połowa lutego 2021 r.

Realizacja ścieżki pieszo-rowerowej Przecław – Karwowo powstaje w trybie zaprojektuj i wybuduj. Zadanie na zlecenie Gminy #Kołbaskowo wykonuje Strabag.

Koszt projektu oraz budowy to 3,676 mln zł. Inwestycja ma unijne dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

 

30.07.2020

Zbliżamy się do rozpoczęcia prac w terenie. Starosta policki właśnie zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę. Realizacja ścieżki pieszo-rowerowej Przecław – Karwowo powstaje w trybie zaprojektuj i wybuduj. Zadanie na zlecenie Gminy #Kołbaskowo wykonuje Strabag. Prace w terenie mogą rozpocząć się w sierpniu.

 

20.05.2020

Trwa realizacja ścieżki pieszo-rowerowej Przecław – Karwowo (2,5 km). Inwestycja powstaje w trybie zaprojektuj i wybuduj. Etap projektowania jest na finiszu. Wkrótce mają ruszyć prace w terenie.

O inwestycji na majowej sesji gminnej mówiła Małgorzata Schwarz, Wójt Gminy Kołbaskowo.

- Mieliśmy problem z tą inwestycją, pertraktowaliśmy z kolejami państwowymi na temat udzielenia odstępstwa od wymogów odległościowych (planowana ścieżka na pewnym odcinku pobiegnie wzdłuż linii kolejowej Berlin – Szczecin – red.). Udało nam się to uzyskać już biorąc pod uwagę, że będzie budowany drugi tor. Obecnie prace projektowe są na finiszu, niedługo będą ruszały prace w terenie. Mam nadzieje, że na koniec tego roku i początek przyszłego uda nam się ten projekt zrealizować – mówiła Małgorzata Schwarz.

Ścieżkę pieszo-rowerową z Przecławia do Karwowa realizuje firma Strabag Sp. z o.o. Nowy szlak będzie miał 2,5 km długości i 3 metry szerokości. Rozpocznie się w pobliżu przejazdu kolejowego na granicy Przecławia i Warzymic, pobiegnie na południe wzdłuż linii kolejowej Berlin – Szczecin, po około 800 metrach skręci na zachód i skieruje się w stronę Karwowa. Zakończy się w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej Warzymice – Smolęcin z niedawno wyremontowaną drogą gminną w Karwowie.

Na trasie powstaną miejsca odpoczynku. Widoki z trasy będą wyjątkowo piękne, jest tam sporo oczek wodnych, różnice terenu, do tego piękna panorama na Przecław i Szczecin - z pewnością szlak będzie cieszył się dużą popularnością rowerzystów i pieszych. A po realizacji zadania rowerem można będzie dojechać z Przecławia / Warzymic aż do Warnik`a, w pobliżu granicy polsko-niemieckiej, gdzie znajduje się piękne miejsce do odpoczynku, rekreacji czy grilla.

Przy okazji inwestycji powstanie także ok. 130 metrów drogi gminnej, wraz z chodnikiem, która będzie dojazdem do terenów inwestycyjnych położonych między Warzymicami a Przecławiem. Koszt projektu oraz budowy 3,676 mln zł. Inwestycje ma unijne dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

 

 

 

26.07.2019

Firma Strabag Sp. z o.o. wybuduje ścieżkę z Przecławia do Karwowa. Inwestycja zostanie zrealizowana w systemie projektuj i wybuduj. To oznacza, że prace projektowe nad powstaniem trasy rozpoczną się w tym, natomiast roboty budowlane w przyszłym roku.

Do rozstrzygnięcia zadania potrzebne były dwa przetargi. Pierwszy został unieważniony z powodu przekroczenia zakładanego budżetu (Gmina Kołbaskowo przeznaczyła ok. 2,9 mln zł). W kolejnym przetargu czterech oferentów ponownie przekroczyło zakładany budżet. Najtańszą ofertę, na 3,676 mln zł, złożyła firma Strabag (najdroższa opiewała na 5,2 mln zł). Brakującą kwotę dołożono dzięki przesunięciom budżetowym. Dodajmy, że inwestycja ma unijne dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Ścieżka będzie miała 2,5 km długości i 3 metry szerokości. Rozpocznie się w pobliżu przejazdu kolejowego na granicy Przecławia i Warzymic, pobiegnie na południe wzdłuż linii kolejowej Berlin – Szczecin, po około 800 metrach skręci na zachód i skieruje się w stronę Karwowa. Zakończy się w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej Warzymice – Smolęcin z drogą gminną w Karwowie. Na trasie powstaną miejsca odpoczynku. Dodajmy, że pod koniec 2018 roku oddano do użytku ścieżkę z Karwowa do Warnika w pobliżu granicy polsko-niemieckiej. Po wybudowaniu ścieżki z Przecławia do Karwowa zyskamy ciąg rowerowy z Przecławia/Warzymic przez Karwowo do Warnika biegnący przez przepiękne, malownicze tereny pełne mniejszych lub większych wzniesień oraz oczek wodnych z fantastycznymi panoramami na Szczecin. A w samym Warniku znajduje się wspaniałe miejsce na grilla z boiskiem i siłownią.

Przy okazji inwestycji powstanie także ok. 130 metrów drogi gminnej w Przecławiu, wraz z chodnikiem, która będzie dojazdem do terenów inwestycyjnych położonych między Warzymicami a Przecławiem.

 

 

 

15.05.2019

Cztery przedsiębiorstwa wyraziły chęć realizacji inwestycji Gminy Kołbaskowo, ścieżki pieszo-rowerowej z Przecławia do Karwowa. Niestety, wszystkie oferty przekroczyły kosztorys.

Przetarg związany z realizacją inwestycji pn.: „Budowa ciągu pieszo – rowerowego od miejscowości Karwowo do miejscowości Przecław, gmina Kołbaskowo (w procedurze zaprojektuj i wybuduj)” został ogłoszony w poniedziałek, 15 kwietnia 2019 roku (szczegóły tutaj http://bit.ly/2UD4eD6). Kwota, jaką Gmina Kołbaskowo zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania wynosi 2.922.543,17 zł brutto. Firma Eurovia Polska S.A. zaproponowała realizację inwestycji za 5,384 mln zł, Strabag Sp. z o.o. – za 4,396 mln zł, FDO Sp. z o.o. – za 4,200 mln zł, a Elbud Szczecin Sp. z o.o. – za 4,198 mln zł. Spółka FDO zadeklarowała realizację inwestycji w 540 dni, pozostałe trzy przedsiębiorstwa w 450 dni. Wszystkie termin gwarancji i rękojmi określiły na 60 miesięcy.

Obecnie Gmina Kołbaskowo analizuje sytuację, jaka powstała po złożeniu ofert. Przetarg może zostać ponownie rozpisany, bądź budżet na inwestycję zwiększony. Gmina Kołbaskowo planuje zrealizować inwestycję w systemie projektuj i wybuduj. To oznacza, że prace projektowe nad powstaniem trasy mogą rozpocząć się w tym, natomiast roboty budowlane w przyszłym roku.

Ścieżka będzie miała 2,5 km długości i 3 metry szerokości. Rozpocznie się niedaleko przejazdu kolejowego na granicy Przecławia i Warzymic, pobiegnie na południe w pobliżu linii kolejowej Berlin – Szczecin, po około 800 metrach skręci na zachód i skieruje się w stronę Karwowa. Zakończy się za skrzyżowaniem drogi powiatowej Warzymice – Smolęcin z drogą gminną w Karwowie. Na trasie powstaną miejsca odpoczynku. Przy okazji inwestycji powstanie także ok. 130 metrów drogi gminnej w Przecławiu, wraz z chodnikiem.

Inwestycja częściowo może zostać sfinansowana ze środków unijnych, dokładnie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Wniosek pod nazwą „Budowa dróg rowerowych na terenie Gminy Kołbaskowo w celu uzyskania dostępności komunikacyjnej i poprawy bezpieczeństwa w ramach obszaru metropolitalnego- etap II” został już wysłany. Umowy o dofinansowanie Gmina Kołbaskowo spodziewa się w okolicach maja.

planowana sciezka rowerowa z Przecławia do Kurowa


Przypomnijmy, w grudniu 2018 roku oddano do użytku dwukilometrową ścieżkę rowerową z Karwowa do Warnika. W ramach tego projektu wyremontowano także drogę gminną w Karwowie. W planach jest także budowa ok. 9-10 km ścieżki po trasie dawnej kolejki wąskotorowej CPO, która w naszej gminie będzie biegła od granicy, przez Barnisław, Karwowo, Będargowo do Warzymic, i która ma już dofinansowanie unijne z programu Interreg V.

_________________
Czytaj też o planach realizacji przez Gminę Kołbaskowo ścieżek rowerowych:
- Kołbaskowo – Kamieniec (wraz z drogą gminną) http://bit.ly/2GTuqkj
- Siadło Dolne – Kurów (wraz z drogą gminną) http://bit.ly/2DhVbg4
- Rosówek - granica państwowa http://bit.ly/2Fy3fec

Pin It

Bądź na bieżąco