budowa-sciezki-w-rosowku

Aktualizacja 28.10.2019

Procedury odbiorów zostały zakończone. Rowerzyści mogą poruszać się nową ścieżką rowerową w naszej gminie, od toru motocrossowego do granicy państwowej.

Inwestycję zrealizowała policka firma Lik-Bud. Wartość prac to ok. 1,45 mln zł.

– Inwestycja nie była prosta ze względu na utrudnienia w dostępie do placu budowy, ale udało się – tłumaczyli drogowcy.

Nowy szlak ma ok. 2 km długości i 2 metry szerokości. Rozpoczyna się przy ścieżce rowerowej „Szwarcówka” wiodącej z Przecławia przez Kołbaskowo do granicy przy torze motocrossowym. Biegnie na południe, wzdłuż granicy polsko-niemieckiej, w pobliżu drogi krajowej nr 13. Kończy się w okolicach byłego przejścia granicznego.

Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 przy wsparciu z instrumentu Zintegrowane Inwestycje Terytorialne.

Galeria zdjęć >>

 

 

------

10.10.2019

Kończy się budowa ścieżki rowerowej wzdłuż granicy. - Odbiór inwestycji w przyszłym tygodniu - powiedział Grzegorz Palacz, kierownik budowy z firmy Lik-Bud.

Prace nad kolejnym odcinkiem ścieżki rowerowej w Gminie Kołbaskowo, od toru motocrossowego w Rosówku do granicy państwowej rozpoczęły się w kwietniu. Szlak będzie miał 2 km długości i 2 metry szerokości. Rozpocznie się przy ścieżce rowerowej „Szwarcówka” wiodącej z Przecławia przez Kołbaskowo do granicy przy torze motocrossowym. Pobiegnie na południe, wzdłuż granicy polsko-niemieckiej, w pobliżu drogi krajowej nr 13. Zakończy się w okolicach byłego przejścia granicznego.

Budowę wykonuje policka firma Lik-Bud. Wartość prac to ok. 1,45 mln zł.

Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 przy wsparciu z instrumentu Zintegrowane Inwestycje Terytorialne. Środki Gmina Kołbaskowo uzyskała na projekt pn. „Budowa dróg rowerowych na terenie Gminy Kołbaskowo w celu uzyskania dostępności komunikacyjnej i poprawy bezpieczeństwa w ramach obszaru metropolitalnego”.

 sciezka-rajkowo

 

3.10.2019

Firma Lik-Bud kończy budowę ścieżki rowerowej od toru motocrossowego w rejonie Rosówka do granicy. Cały szlak jest wyasfaltowany, pozostały prace wykończeniowe.

sciezka rowerowa

---

26.07.2019

Trwa budowa ścieżki rowerowej od toru motocrossowego w Rosówku do granicy państwa. Oto kilka najnowszych zdjęć z budowy >>

 

 

27.06.2019

Najnowsze zdjęcia z budowy dwukilometrowej ścieżki rowerowej, od toru motocrossowego w Rosówku do granicy państwowej, już są zamieszczone na fanpage Gminy Kołbaskowo w serwisie Facebook. Obecnie pracownicy Lik-Budu przygotowują podbudowę pod dwukilometrowy szlak.

budowa sciezki rowerowej czerwiec 2019

Prace rozpoczęły się w kwietniu. - Za sobą mamy już wycinkę wszystkich drzew na szlaku, a także korytowanie pod ścieżkę na całej jej długości – mówił Grzegorz Palacz, kierownik budowy z firmy Lik-Bud.

Obecnie wykonywana jest podbudowa trasy, czyli pierwsza warstwa z betonu o grubości 15 centymetrów. Te prace rozpoczęto na 300-metrze od strony granicy. Jak powiedzieli pracownicy, po wykonaniu tych prac położona zostanie kolejna warstwa kruszywa, a na koniec ostatnia z asfaltu.

Nowy szlak będzie miał 2 km długości i 2 metry szerokości. Rozpocznie się przy ścieżce rowerowej „Szwarcówka”, pobiegnie na południe, wzdłuż granicy polsko-niemieckiej, w pobliżu drogi krajowej nr 13. Zakończy się w okolicach byłego przejścia granicznego. Planowana droga rowerowa prowadzi przez tereny polne i leśne po śladzie starej drogi granicznej, po której poruszały się w przeszłości pojazdy Straży Granicznej i Wojska Ochrony Pogranicza przed wejściem Polski do strefy Schengen.

W inwestycję Gminy Kołbaskowo wpisują się w plany Niemców, którzy chcą zbudować ścieżkę rowerową z rejonu Mescherin do granicy państwowej, gdzie nowe szlaki spotkają się. Droga będzie miała ok. 3 km długości. Budowa może rozpocząć się pod koniec 2019 roku. Przy granicy Niemcy planują budowę miejsca postoju i wypoczynku podobnego do tego na promenadzie pomiędzy Ahlbeck a Świnoujściem. Obie budowy połączą systemy ścieżek rowerowych po obu stronach granicy.

Budowę wykonuje policka firma Lik-Bud. Wartość prac to ok. 1,45 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 przy wsparciu z instrumentu Zintegrowane Inwestycje Terytorialne. Środki Gmina Kołbaskowo uzyskała na projekt pn. „Budowa dróg rowerowych na terenie Gminy Kołbaskowo w celu uzyskania dostępności komunikacyjnej i poprawy bezpieczeństwa w ramach obszaru metropolitalnego”.

Więcej zdjęć z budowy (koniec czerwca 2019) >>

 

---------------

22.05.2019

Trwa budowa ścieżki rowerowej Rosówek - granica. Prace rozpoczęły się w kwietniu. Wykonano już korytowanie pod drogę na całym dwukilometrowym odcinku. Prace wykonuje policka firma Lik-Bud.

trwa budowa

------------------

25.04.2019

Rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka ścieżki rowerowej w Gminie Kołbaskowo, od toru motocrossowego w Rosówku do granicy państwowej. Wczoraj po południu odwiedziliśmy plac budowy i zrobiliśmy pierwsze zdjęcia.

ruszyla budowa sciezki rowerrowej

Pracowników polickiej firmy Lik-Bud zastaliśmy mniej więcej w połowie szlaku.

- Zaczęliśmy kilka dni temu, usuwamy rosnące na trasie drzewa i krzaki. A od poniedziałku ruszamy pełną parą, przyjadą tego dnia dwie koparki - mówił Grzegorz Palacz, kierownik budowy. - Na placu budowy nie będzie wielu pracowników, pięciu - sześciu, za to sporo maszyn. Mamy czas do końca sierpnia, na pewno zdążymy - dodał.

Więcej informacji o inwestycji oraz zdjęć tutaj http://bit.ly/2GKsXvt

-----

3.04.2019

W tym miesiącu, za około dwa tygodnie, rozpocznie się budowa kolejnego odcinka ścieżki rowerowej w Gminie Kołbaskowo, od toru motocrossowego w Rosówku do granicy państwowej.

Nowy szlak będzie miał 2 km długości i 2 metry szerokości. Rozpocznie się przy ścieżce rowerowej „Szwarcówka” wiodącej z Przecławia przez Kołbaskowo do granicy przy torze motocrossowym (dalej szlak przecina granicę i kieruje się w stronę Neurosow w Niemczech). Pobiegnie na południe, wzdłuż granicy polsko-niemieckiej, w pobliżu drogi krajowej nr 13. Zakończy się w okolicach byłego przejścia granicznego.

Planowana droga rowerowa prowadzi przez tereny polne i leśne po śladzie starej drogi granicznej, po której poruszały się w przeszłości pojazdy Straży Granicznej i Wojska Ochrony Pogranicza przed wejściem Polski do strefy Schengen. W terenie widoczne są jej ślady.

Budowę wykona policka firma Lik-Bud. Wartość prac to ok. 1,45 mln zł. Według planu, inwestycja ma zostać zrealizowana do końca sierpnia 2019 roku.

Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 przy wsparciu z instrumentu Zintegrowane Inwestycje Terytorialne. Środki Gmina Kołbaskowo uzyskała na projekt pn. „Budowa dróg rowerowych na terenie Gminy Kołbaskowo w celu uzyskania dostępności komunikacyjnej i poprawy bezpieczeństwa w ramach obszaru metropolitalnego”. W skład tego projektu wchodzą inwestycje tj.
- ODCINEK KARWOWO – WARNIK: budowa ścieżki rowerowej wraz z przebudową infrastruktury drogowej i technicznej w miejscowości Karwowo – infrastruktura częściowo modernizowana i nowa.
- ODCINEK ROSÓWEK – GRANICA PAŃSTWA: zaprojektowanie i budowa drogi rowerowej - infrastruktura nowa.
- ODCINEK SIADŁO DOLNE – KURÓW: zaprojektowanie i budowa drogi gminnej wraz z drogą dla rowerów - infrastruktura nowa.
- Parkingi B&R: budowa punktów przesiadkowych Bike&Ride w Kołbaskowie i Przecławiu - infrastruktura nowa.

Więcej o dofinansowaniu tutaj

 W inwestycję Gminy Kołbaskowo wpisują się w plany Niemców, którzy chcą zbudować ścieżkę rowerową z rejonu Mescherin do granicy państwowej, gdzie nowe szlaki spotkają się. Droga będzie miała ok. 3 km długości. Budowa może rozpocząć się pod koniec 2019 roku. Przy granicy niemieckiej gmina planuje budowę miejsca postoju i wypoczynku podobnego do tego na promenadzie pomiędzy Ahlbeck a Świnoujściem. Obie budowy połączą systemy ścieżek rowerowych po obu stronach granicy.
 

----

5.10.2018

Rowerzyści zyskają nową ścieżkę. Od toru motocrossowego w Rosówku zbuduje ją Gmina Kołbaskowo, a od rejonu Mescherin Niemcy. Drogi zetkną się na granicy.

Planowany szlak jest brakującym ogniwem pomiędzy ścieżkami w Polsce i Niemczech w regionie. W sprawie jego budowy 1 października 2018 roku w budynku Urzędy Gminy Kołbaskowo z wójtem Małgorzatą Schwarz spotkali się przedstawiciele Urzędu Gartz. Po owocnej rozmowie ustalono plan działań na najbliższy czas.

podpisywanie dokumentow

Niemcy planują budowę ścieżki rowerowej z rejonu Mescherin do granicy państwowej w Rosówku (patrz mapa na piątym zdjęciu). Droga będzie miała ok. 3 km długości i biegła wzdłuż granicy. Jej budowa może rozpocząć się pod koniec 2019 roku. Na granicy Niemcy planują budowę miejsca postoju i wypoczynku podobnego do tego na promenadzie pomiędzy Ahlbeck a Świnoujściem (patrz ostatnie zdjęcie). Dyskutowana jeszcze będzie kwestia miejsca zetknięcia się ścieżek, na dziś istnieją dwie propozycje.

Ta koncepcja świetnie wpisuje się w plany Gminy Kołbaskowo, która - przypomnijmy - będzie budować ścieżkę rowerową od toru motocrossowego w Rosówku, gdzie kończy się powstała kilka lat temu ścieżka Przecław – Kołbaskowo – Rosówek, do granicy (2 km). Dokładnie do miejsca, gdzie droga krajowa nr 13 zmienia się w drogę nr 2 po stronie niemieckiej (patrz mapa na czwartym zdjęciu). Jej realizacja ma się rozpocząć w 2019 roku. Podpisana jest już umowa z policką firmą Lik-Bud.

więcej zdjęć  w serwisie Facebook >>

Pin It

Bądź na bieżąco