budowa ścieżki rowerowej

W maju rozpoczął się remont drogi gminnej w Karwowie (700 m) oraz budowa ścieżki rowerowej z Karwowa do Warnika (1,7 km). Prace rozpoczęto w trzech miejscach. W samym Karwowie, w części zachodniej wsi, rozpoczęto prace kanalizacyjne. Natomiast w Warniku oraz w połowie pomiędzy obiema miejscowościami rozpoczęto budowę ścieżki.

- Dotychczas wykonano roboty polegające na rozbiórce istniejącej nawierzchni bitumicznej we wsi Karwowo – mówi Anna Cembrzyńska, rzecznik firmy Strabag, która realizuje inwestycję. - Obecnie trwają tam prace polegające na budowie kanalizacji deszczowej oraz usuwaniu kolizji z siecią elektryczną oraz teletechniczną. W najbliższym czasie po wykonaniu robót związanych z infrastrukturą podziemną przystąpimy do budowy konstrukcji jezdni na odcinku około 200 metrów.

Równocześnie na ścieżce rowerowej między Karwowem a Warnikiem prowadzone są prace związane z budową konstrukcji oraz ustawiane są oporniki betonowe. Już dziś doskonale widać przebieg szlaku.

- Obecnie podbudowy zostały wykonane na odcinku około kilometra – mówi rzeczniczka.

Roboty polegające na wykonaniu nawierzchni asfaltowych planowane są na wrzesień. Nie oznacza to jednak, że w tym czasie można będzie ze ścieżki rowerowej już korzystać.

- Ponieważ ścieżka rowerowa jest przedłużeniem budowanej drogi w Karwowie, zostanie udostępniona rowerzystom dopiero po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie całego odcinka - ścieżki i drogi. Ze względów bezpieczeństwa nie możemy ścieżki rowerowej udostępnić wcześniej, ponieważ prace budowlane będą nadal prowadzone na odcinku drogi. Dlatego prosimy mieszkańców oraz rowerzystów o cierpliwość i wyrozumiałość - wyjaśnia Anna Cembrzyńska.

Na budowie pracuje obecnie 20 osób. Termin wykonania zadania to grudzień 2018 roku. - Dotychczas nie wystąpiły żadne okoliczności, które mogłyby spowodować wydłużenie terminu realizacji – kończy rzeczniczka.

Inwestycja "Przebudowa dróg gminnych we wsi Karwowo oraz budowa ścieżki rowerowej Karwowo-Warnik, gmina Kołbaskowo" kosztuje ok. 6 mln zł (w tym sama ścieżka rowerowa 1,5 mln zł). Gmina Kołbaskowo na inwestycję otrzymała 80% unijnego dofinansowania.

 

tekst i zdjęcia: facebook

Pin It

Bądź na bieżąco