budowa drogi

Trwa budowa nowej drogi gminnej, która połączy drogę krajową nr 13 pomiędzy Przecławiem a Warzymicami, z węzłem "Przecław" na budowanej obwodnicy wyżej wymienionych miejscowości.

Najnowsze kadry z drona można już obejrzeć na profilu Gminy Kołbaskowo w serwisie FACEBOOK >>


Prace postępują, doskonale z lotu ptaka widać już przebieg nowej drogi o nawierzchni z asfaltobetonu, która docelowo będzie miała 750 m długości i 7 m szerokości. Wzdłuż niej powstanie ścieżka rowerowa. Zbudowana zostanie także kanalizacja deszczowa i kanał technologiczny oraz zbudowane i przebudowane sieci elektroenergetyczne.

Zadanie wykonawca, firma RSK Wolin, wycenił na kwotę 4,999 mln zł. Prace potrwają jeszcze około roku.

- To bardzo istotna inwestycja. Nowa droga wyprowadzi ruch z Przecławia i Warzymic na realizowaną już dwupasmową obwodnicę – mówi Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo. - Dążymy do tego, by w naszej gminie powstała spójna sieć dróg lokalnych odciążająca zatłoczoną „trzynastkę”. Dlatego wyremontowaliśmy ulicę Cedrową. Do tej drogi budujemy już drogę wspomagającą wzdłuż drogi krajowej nr 13. Planujemy także budowę drogi z węzła Będargowo na planowanej zachodniej obwodnicy Szczecina w kierunku Ostoi i dalej Szczecina. Niedawno zakończył się remont generalny drogi ze Stobna do Szczecina, do którego Gmina Kołbaskowo dołożyła 2,6 mln zł – dodaje pani wójt.

Przypomnijmy, Gmina Kołbaskowo będzie budowała nową drogę gminną z drugiej strony, od węzła „Przecław” do Ustowa, o długości 1,412 km i szerokości 6 m. Oferty na to zadanie poznaliśmy 11 stycznia 2022 roku.  


Zgłosiło się pięciu chętnych, najtańszą złożył Strabag (8,490 mln zł). Pozostałe to: Eurovia Polska S.A. (8,796 mln zł), Zakład Usługowo-Handlowy Zofia Kurzymska z Krzemienia, koło Dobrzan (8,863 mln zł), Ben-Bruk Sp. z o.o. z Grzędzic, koło Stargardu (14,628 mln zł) oraz Musing Bud Sp. z o.o. Sp. J. ze Szczecina (10,469 mln zł).
Kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania wynosi 8.666 mln zł. Komisja przetargowa będzie analizowała oferty. Prace powinny ruszyć wiosną.

Pin It