widok

Orange Polska buduje sieć światłowodową w Gminie Kołbaskowo. Korzystają z niego już nasze szkoły.


- Celem inwestycji jest likwidacja internetowych „białych plam” na mapie Polski i dostarczenie mieszkańcom ultraszybkiego internetu. W ten sposób zmniejszymy technologiczny dystans w stosunku do lepiej rozwiniętych cyfrowo regionów kraju – informuje Orange Polska.
Inwestycja powstaje w ramach projektu „Szczeciński Część A i Szczecin Orange Światłowód”. Jest realizowana z dofinansowaniem ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Pierwszym zadaniem było doprowadzenie światłowodu do szkół i placówek edukacyjnych zakwalifikowanych do projektu w miejscowościach: Będargowo, Kołbaskowo, Przecław i Przylep. Placówki te mogą już korzystać za pośrednictwem firmy NASK z dostępu do internetu oraz Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, co gwarantuje im rozwój nowoczesnych form kształcenia oraz zdobywanie nowych kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.

Drugi etap realizacji projektu POPC obejmuje budowę sieci światłowodowej do wytypowanych gospodarstw domowych.
- Inwestycje w Gminie Kołbaskowo, w ramach projektu POPC2, realizowane są sukcesywnie w miejscowościach: Będargowo, Karwowo, Kołbaskowo, Kurów, Ostoja, Przylep, Rajkowo, Smolęcin, Stobno, Ustowo, Warzymice – informuje Orange Polska.

Ważna informacja, zgodnie z obowiązującymi zasadami, w ramach projektów z dofinansowaniem ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, inwestycja realizowana jest do granicy działek, na których znajdują się budynki jednorodzinne oraz do części wspólnej budynków wielorodzinnych. W drugim przypadku konieczna jest zgoda zarządcy lub współwłaścicieli nieruchomości. Odmowa ze strony właścicieli budynków wielorodzinnych na doprowadzenie sieci do budynku uniemożliwi jej wykonanie.

Pin It