przebudowa

Przebudowa ok. 2,5 km drogi Dołuje - Stobno ma się rozpocząć w przyszłym roku. Jak usłyszeliśmy w polickim starostwie, przetarg będzie ogłoszony w pierwszym kwartale 2022 roku. Zapytaliśmy także o inne drogi powiatowe w Gminie Kołbaskowo.


Inwestycja jest możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 3 mln zł jakie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego otrzymało Starostwo Powiatowe w Policach, zarządca drogi.
- Obecnie zajmowaliśmy się przygotowaniem budżetu na 2022 rok. Przetarg na prace budowlane ogłosimy w pierwszym kwartale – powiedziała Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach.
Przebudowana i poszerzona do 6 metrów zostanie jezdnia. Powstanie też nowe oznakowanie pionowe i poziome, chodniki oraz zabezpieczenia sieci uzbrojenia gruntów. Koszt zadania to ok. 6 mln złotych. Termin realizacji – do końca grudnia 2022 r.
Zapytaliśmy czy przygotowywane są jeszcze jakieś inwestycje w drogi powiatowe w naszej gminie.
- Przygotowujemy się także do ogłoszenia przetargu na zaprojektowanie przebudowy alei Śliwkowej w Warzymicach. Trwają w tym temacie trudne rozmowy z koleją, która chce w części zmienić przebieg tej drogi. Trwają także prace dokumentacyjne dotyczące remontu drogi powiatowej biegnącej przez Ustowo – dodała Magdalena Sochanowska.

Pin It