Ścieżka edukacyjna, z rzeźbami, grami terenowymi, która powstanie w Siadle Górnym, już się robi - jak zapewniło nas Studio 22 z Przyrowa, koło Połczynu Zdroju.
 
- Wykonywane są elementy ścieżki, m.in. tablice, gry terenowe oraz rzeźbione są modele zwierząt. To wszystko dzieje się na razie u nas, w Przyrowie. Pierwsze elementy, czyli tablice będą montowane około 10 stycznia. Reszta pod koniec tego miesiąca. Całość będzie na pewno bardzo interesująca - usłyszeliśmy od przedstawicieli firmy.
Na pomysł wpadli nasi mieszkańcy, którzy projekt zgłosili do Budżetu Obywatelskiego Gminy Kołbaskowo. Jak czytamy w opisie: „Projekt zakłada zwiększenie dostępności i poprawy jakości lokalnej infrastruktury rekreacyjnej, turystycznej i edukacyjnej poprzez budowę ścieżki edukacyjnej ukazującej walory przyrodnicze gminy Kołbaskowo”.
Koncepcja spodobała się i przeszła do dalszego etapu. Dziś jest już w realizacji. Koszt zadania to około 200 tysięcy złotych.
Co się dokładnie zmieni? W kilku miejscach we wsi Siadło Górne, przy świetlicy, na placu po starej świetlicy, na placu rekreacyjnym oraz w parku z lapidarium, pojawią się m.in. rzeźby mrówki rudnicy, pszczoły, dzików, zestaw sześciu rzeźb owoców leśnych z tabliczkami opisowymi, do tego ławki, stoły, tablice informacyjne, wiata oraz sporo gier terenowych z elementami graficznymi, z elementami obrotowymi, z przesuwnymi elementami w formie labiryntu czy możliwością rozpoznawania przedmiotów za pomocą dotyku, bądź z ptasimi budkami.
Ścieżka z pewnością będzie atrakcyjnym miejscem nie tylko dla wycieczek szkolnych i przedszkolnych, a także dla wszystkich mieszkańców i turystów.
Pin It