nowa jezdnia Kurów - Siadło Górne

Od Ustowa przez Kurów, Siadło Dolne do Siadła Górnego już jeździmy nowej, równej jezdni.


Nowa nawierzchnia drogi powiatowej na odcinkach: Ustowo – Kurów o długości ok. 1300 m, Kurów – Siadło Dolne o długości ok. 600 m i Siadło Dolne – Siadło Górne o długości 700 m, jest już położona.
Inwestycję realizuje Strabag. Do końca października mają być wykonane prace wykończeniowe, tj. pobocza, regulacja istniejących zjazdów itp.
Umowę na remont drogi powiatowej Ustowo - Kurów - Siadło Dolne - Siadło Górne Starostwo Powiatowe w Policach z firmą Strabag podpisało pod koniec czerwca. Wartość kontraktu to ponad 1 mln 600 tys. zł. Inwestycja jest dofinansowana z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Znaczną część kwoty na prace przekazała także Gmina Kołbaskowo.
Remontu wymaga jeszcze jezdnia w samej miejscowości Ustowo.
- To poważniejsze zadanie, tutaj potrzebna jest kompleksowa przebudowa tej drogi. Oprócz nowej nawierzchni konieczny jest również remont chodnika oraz infrastruktury podziemnej - wyjaśnia Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg Publicznych w Starostwie Powiatowym w Policach.
Obecnie dokumentacja jest aktualizowana. - Projektant działa w tym zakresie i na początku przyszłego roku powinniśmy mieć gotową dokumentację do realizacji - powiedziała Magdalena Sochanowska Radiu Szczecin.
Sam remont drogi w Ustowie będzie uzależniony od pozyskania zewnętrznych funduszy.

Pin It