goksir pierwsze urodziny

GOKSiR w Przecławiu ma rok!!! Dokładnie 16 września 2019 roku o godz. 17 nastąpiło uroczyste otwarcie placówki, która tak szybko i mocno wpisała się w panoramę naszej gminy, stając się jej centrum kulturalnym, i zarazem najbardziej prężnie działającym kulturalnym ośrodkiem w regionie!


12 ostatnich miesięcy GOKSiR to 69 koncertów, 21 spektakli teatralnych, 18 spektakli kabaretowych i stand up-owych, 9 wydarzeń społeczno-integracyjnych, 7 akcji charytatywnych, 6 szkoleń i seminariów, a nawet... 1 ślub cywilny i wiele, wiele innych... - wymieniał dziś Mateusz Iżakowski z przecławskiej placówki.
Dodajmy, że GOKSiR to także kino, lodowisko zimą, a także od niedawna telewizja. - A pomysłów mamy jeszcze bardzo wiele, bądźcie z nami, zapraszamy - dodawał Mariusz Skóra, dyrektor placówki.
W sumie w wydarzeniach kulturalno-artystycznych uczestniczyło już ponad 60 tys. osób, a blisko 5 tysięcy brało i bierze udział w zajęciach, pracowniach i części sportowo-rekreacyjnej. To liczby, jakie nie wykręciły żadne inne placówki tego typu w tej części Europy.
Głośno pracę zespołu GOKSiR podkreślała i chwaliła dziś na urodzinowym spotkaniu Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo. - Niezmiennie jestem pod wrażeniem działalności ekipy domu kultury. Jesteście sercem GOKSiR. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Urodzinowa uroczystość, z powodu pandemii skromna i bez mieszkańców, rozpoczęła się oczywiście o godz. 17. Oprócz gospodarzy uczestniczyli w niej przedstawiciele Urzędu Gminy Kołbaskowo, radni, przedstawiciele placówek oświatowych, grupa sponsorów. Był okolicznościowy tort oraz krótkie występy grup Stan Ger, Chłopiec z Zabawkami, Tymczasem oraz szczecińskiego komika Damiana "Vikinga" Usewicza. Dodajmy, że Dorota Trzebińska, przewodnicząca rady gminy, zaprezentowała szybko przygotowany, zabawny, okolicznościowy limeryk. Pokażemy go na naszym fb:)


- W przyszłym roku urodziny, mam nadzieję, będą bardziej huczne i z mieszkańcami, czego nam wszystkim życzę - powiedziała Małgorzata Schwarz.

Zobacz zdjęcia >>

Pin It