sesja rady gminy

Dwie istotne informacje z ostatniej Sesji Rady Gminy Kołbaskowo. Pierwsza dotyczy remontu drogi powiatowej Ustowo – Siadło Górne, druga alei Śliwkowej w Warzymicach.

Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo, zaproponowała, aby na tę pierwszą inwestycję, będącej w gestii Starostwa Powiatowego w Policach, przeznaczyć około miliona złotych. Radni przychylili się do propozycji.

Droga Ustowo - Siadło jest bardzo zniszczona, kierowcy i mieszkańcy od lat domagają się remontu. Podobnie Urząd Gminy Kołbaskowo, który od dawna deklarował pomoc finansową (kilka dni temu informowaliśmy o planach dotyczących drogi, materiał tutaj - https://tiny.pl/7j9sj).

Dodajmy, że Gmina Kołbaskowo już wspierała inwestycje drogowe Starostwa Powiatowego w Policach w naszej gminie. Tak było w przypadku remontu drogi ze Smętowic do Siadła Górnego, przebudowy tak zwanej ulicówki w Przecławiu czy trwającego obecnie remontu generalnego drogi Stobno - Szczecin (więcej o inwestycji tutaj - https://tiny.pl/7j96w). To w sumie ok. 5 mln zł.

Druga informacja dotyczy alei Śliwkowej w Warzymicach. Należy się spodziewać zmian w tym miejscu. Także na wniosek Małgorzaty Schwarz radni zaakceptowali propozycję przeznaczenia 150 tysięcy złotych na projekt przebudowy alei Śliwkowej.

Pin It