Marta Kucharz odbiera nagrodę Wójta Gminy Kołbaskowo

Miła uroczystość miała miejsce 22 lipca 2020 o godz. 10 w siedzibie Urzędu Gminy w Kołbaskowie. Marta Kucharz z Warzymic odebrała Nagrodę Wójta Gminy Kołbaskowo za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

- Pani Marto, serdecznie gratuluję i dziękuję za to, że promuje pani tak pięknie naszą gminę oraz czytelnictwo wśród najmłodszych – powiedziała Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo.

- Jestem zaszczycona i bardzo dziękuję za to wyróżnienie pani wójt oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu, który nominował mnie do niej – powiedziała Marta Kucharz.

Marta Kucharz jest autorką popularnej już w całym kraju pozycji dla najmłodszych „Sekret pustej książki”, która została wydana dokładnie rok temu. Jej debiut zdobył pozytywne recenzje i ciepłe opinie m.in. na największym portalu czytelniczym lubimyczytac.pl oraz na wielu blogach.

Marta Kucharz przeprowadziła szereg spotkań autorskich w naszej gminie, Szczecinie oraz regionie mających na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz uwiadamianie ich, jakie korzyści płyną z czytania. Mieszkanka Warzymic jest laureatką plebiscytu Osobowość Roku 2019 Powiatu Polickiego, była nominowana do nagrody „Magnolie Biznesu” w dziedzinie kultura. Jest absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego. Prowadzi m.in. zajęcia plastyczne w GOKSiR w Przecławiu i jednocześnie.

- Pracuję nad drugą książką dla dzieci. Koronawirus trochę mnie spowolnił w tym zamierzeniu, ale myślę, że niedługo książka zostanie zakończona – dodaje Marta Kucharz.

Pin It