obwodnica

Realizację kolejnych dróg planuje Gmina Kołbaskowo; Przecław – obwodnica oraz Ustowo – obwodnica. Pierwsza jest zaprojektowana, a drugiej projektowanie właśnie się rozpoczęło.
 To w sumie ponad dwa kilometry nowych dróg. Ich realizacja ma być wykonana w ramach dwóch projektów.

Pierwszy to odcinek z Przecławia do węzła realizowanej obwodnicy Przecławia i Warzymic. Jego długość to około 1 km. Projekt dla zadania inwestycyjnego „Budowa drogi gminnej łączącej drogę krajową nr 13 w Przecławiu z projektowaną obwodnicą Przecławia i Warzymic” zrealizowała szczecińska Pracownia Projektowa Dróg i Mostów DIM.

- Droga jest zaprojektowana na nowym przebiegu, uzyskuje ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej – red.) – mówi Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo. – O dofinansowanie inwestycji będziemy aplikować do Funduszu Dróg Samorządowych.

Nowa droga rozpocznie się na skrzyżowaniu w pobliżu siedziby spółki Bims Plus i marketu Biedronki, pobiegnie na wschód, gdzie dojdzie do węzła na obwodnicy Przecławia i Warzymic.

Drugie zadanie to „Budowa drogi gminnej łączącą drogę powiatową Ustowo – Kurów z projektowanym węzłem „Przecław” na DK 13”. Projekt techniczny wykonuje Biuro Projektów Inbud ze Szczecina. Droga będzie miała nieco ponad kilometr długości. Pobiegnie po nowym śladzie. Rozpocznie się w południowej części miejscowości Ustowo, w pobliżu Kurowa, a zakończy na obwodnicy Przecławia.

Obie drogi stworzą nowy ciąg Przecław – obwodnica – Ustowo.


Materiał z majowego wydania Aktualności - pdf do pobrania za darmo tutaj - https://bit.ly/35DD01f

Pin It