Mamy dobrą wiadomość, 3 mln 942 tys. zł dofinansowania budowy nowej drogi gminnej dla Gminy Kołbaskowo.

Pierwsze 5 umów na dofinansowanie kwotą w wysokości blisko 19,2 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych remontów, przebudowy i budowy dróg lokalnych podpisał wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. Inwestycje będą prowadzone na ponad 12,8 km dróg w powiatach goleniowskim i polickim oraz gminach #Kołbaskowo i #Police - informuje Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki.

- Na podstawie podpisanych umów samorządy otrzymają w tym roku rządowe dofinansowanie na inwestycje drogowe – mówi wojewoda Tomasz Hinc.

Gmina Kołbaskowo otrzyma 3 mln 942 tys. zł dofinansowania budowy 1,2 km nowej drogi gminnej do terenów inwestycyjnych usługowo - produkcyjnych w Gminie Kołbaskowo. Nowa droga rozpocznie się w rejonie przejazdu kolejowego na drodze Kołbaskowo - Smolęcin i pobiegnie w stronę granicy państwowej, równolegle do autostrady A6. Wartość inwestycji to 7 mln 885 tys. zł.

- Bardzo się cieszymy z dofinansowania. Mamy w tym miejscu 95 ha terenów inwestycyjnych. Chcemy, żeby były zagospodarowane - mówi Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Pin It