stypendia sportowe - laureaci

Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo przyznała stypendia sportowe mieszkańcom naszej gminy za wybitne osiągnięcia. Nagrody trafiły w tym roku do 11 sportowców, w tym najmłodszej, sześcioletniej Martyny Maciejewskiej! Wręczono je w czasie styczniowej sesji Rady Gminy.

- Ogromnie cieszę się, że w naszej gminie mamy tylu wybitnych sportowców. Mam nadzieję, że stypendium pomoże im w osiąganiu jeszcze lepszych wyników – mówiła Małgorzata Schwarz.

Stypendia są wyrazem uznania dla osiągnięć naszych często bardzo młodych zawodników, a tych nie brakowało. Otrzymały je Kinga Kusiowska (wioślarstwo) za drugie miejsce w Mistrzostwach Polski; Katarzyna Maciejewska (taniec) za pierwsze miejsce na mistrzostwach krajowych; Blanka Dąbrowska (taniec) za pierwsze miejsce w turnieju ogólnopolskim oraz drugie miejsce w turnieju międzynarodowym; Karolina Piątas (taniec towarzyski) za pierwsze miejsce w turnieju ogólnopolskim; Sabina Stenka (lekkoatletyka) za mistrzostwo Polski, piąte miejsce na MŚ w Dubaju, obecnie zawodniczka przygotowuje się do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020.

Stypendium otrzymała także Martyna Maciejewska (taniec), mistrzyni Polski i świata, najmłodsza reprezentantka Polski w Mistrzostwach Świata! Nagroda trafiła również do Oliwii Kazimierczak, która trenuje dwie dyscypliny, karate i taniec. Zajęła pierwsze miejsce w Pucharze Polski w karate oraz pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca - w parach i drugie miejsce na Międzynarodowym Turnieju Tańca w parach.

W Gminie Kołbaskowo nie brakuje także zdolnych zawodników płci męskiej. Stypendium otrzymał Patrik Domenico Fassero Gambie (golf), mistrz Polski juniorów, powołany do kadry narodowej Polskiego Związku Golfa; Jakub Szpaler (pływanie), mistrz Polski Juniorów, powołany do kadry narodowej; Filip Jarota (squash), mistrz Europy, ósmy w rankingu Europy, mistrz Polski seniorów, powołany do reprezentacji Polski oraz Michał Brysik (karate), wielokrotny mistrz Polski, mistrz Włoch, mistrz świata juniorów, wicemistrz świata seniorów, powołany do kadry Polski. W imieniu Michała stypendium odebrał jego ojciec.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy fantastycznych osiągnięć i trzymamy kciuki za kolejne :)

Więcej zdjęć w serwisie Facebook >>

Pin It