przebudowa drogi

Aktualizacja 14.02.2020

 

Publikujemy najnowsze kadry z remontu drogi powiatowej Stobno – Szczecin. Przypominamy, że obecnie odcinek od Szczecina do skrzyżowania na Rajkowo jest nieprzejezdny!

Więcej zdjęć tutaj >>

 

05.02.2020

Realizowana jest kolejna inwestycja w naszej gminie, przebudowa drogi powiatowej Stobno – Szczecin. Uwaga, obecnie odcinek od Szczecina do skrzyżowania na Rajkowo jest nieprzejezdny!

- Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy zaczyna się od ulicy Okulickiego w Szczecinie do skrzyżowania na Rajkowo. Powinien być ukończony pod koniec kwietnia - powiedziała Radiu Szczecin Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.Drugi etap to odcinek do skrzyżowania w Stobnie na Mierzyn.

- Powinien być zakończony, wraz z całą inwestycją, do 15 października – tłumaczyła Magdalena Sochanowska. - Na każdym etapie realizacji inwestycji droga będzie zamknięta dla przejazdów z wyłączeniem jedynie komunikacji miejskiej, która będzie funkcjonowała jak dotąd, oraz dojazdu do posesji, do których zjazd znajduje się na remontowanym odcinku – dodała naczelnik.

W ramach inwestycji pod nazwą "Rozbudowa drogi powiatowej nr 3923Z Szczecin - Warnik na odcinku od ul. Okulickiego w Szczecinie do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 3922Z Stobno-Mierzyn" przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni, wybudowane zostaną chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, wykonane zostaną rowy drogowe. Przypomnijmy, do przetargu zgłosił się jeden wykonawca, firma Strabag, który zaoferował realizację zadania za 13,3 mln złotych. Umowa została podpisana na przełomie listopada i grudnia 2019 roku. Zamawiający, czyli Starostwo Powiatowe w Policach wyceniło prace na 14,1 mln zł.

Droga powiatowa ze Stobna do Szczecina jest bardzo zniszczona, dlatego Gminie Kołbaskowo mocno zależało na realizacji inwestycji. Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo na sesji gminnej w 2019 roku zaoferowała pomoc Powiatowi Polickiemu w wysokości ok. 2,6 mln zł.

– Chcemy pomóc, możemy wesprzeć Starostwo, bo zależy nam, żeby mieszkańcy poruszali się po bezpiecznych drogach powiatowych – mówiła Małgorzata Schwarz.

Przypomnijmy, Gmina Kołbaskowo wsparła także Starostwo w Policach w przypadku remontu drogi w Przecławiu oraz drogi powiatowej ze Smętowic do Siadła Górnego.

Starostwo Powiatowe w Policach otrzymało także ponad 6,8 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych oraz 2,1 mln zł z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

 

 

27.01.2020

- Plac budowy przekazaliśmy wykonawcy 9 stycznia. Firma Strabag rozpoczęła od wycinki drzew – mówi Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Prace na razie nie są uciążliwe dla jadących drogą ze Stobna do Szczecina. Wkrótce może to się zmienić, przygotowywana jest bowiem nowa organizacja ruchu. Niewykluczone, że na czas remontu wyznaczony zostanie objazd przez Mierzyn.

przebudowa drogi

Projekt obejmuje przebudowę całego odcinka drogi od ul. Okulickiego w Szczecinie, do skrzyżowania za przejazdem kolejowym w Stobnie. Ale…

- Ze względów ekonomicznych projekt został podzielony na dwa etapy, a dofinansowaniem objęty jest pierwszy, czyli odcinek od ul. Okulickiego do skrzyżowania w Stobnie z drogą na Mierzyn, czyli ten, który jest najbardziej problematyczny dla mieszkańców. Przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni, wybudowane zostaną chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, wykonane zostaną rowy drogowe - wyjaśniała Magdalena Sochanowska.

Przypomnijmy, do przetargu zgłosił się jeden wykonawca, który zaoferował realizację zadania pod nazwą "Rozbudowa drogi powiatowej nr 3923Z Szczecin - Warnik na odcinku od ul. Okulickiego w Szczecinie do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 3922Z Stobno-Mierzyn" za 13,3 mln złotych. Umowa została podpisana na przełomie listopada i grudnia 2019 roku. Zamawiający, czyli Starostwo Powiatowe w Policach wyceniło prace na 14,1 mln zł.

Droga powiatowa ze Stobna do Szczecina jest bardzo zniszczona. „O tym, że droga wymaga remontu, wiadomo od dłuższego czasu. To miejsce, gdzie jest słynna fala asfaltowa, którą bez obaw może pokonać tylko czołg” – pisał portal przeclaw24. Dlatego Gminie Kołbaskowo mocno zależało na realizacji inwestycji. Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo na sesji gminnej w 2019 roku zaoferowała pomoc Powiatowi Polickiemu w wysokości ok. 2,6 mln zł. – Chcemy pomóc, możemy wesprzeć Starostwo, bo zależy nam, żeby mieszkańcy poruszali się po bezpiecznych drogach powiatowych – mówiła Małgorzata Schwarz. Przypomnijmy, Gmina Kołbaskowo wsparła także Starostwo w Policach w przypadku remontu drogi w Przecławiu oraz drogi powiatowej ze Smętowic do Siadła Górnego.

Starostwo Powiatowe w Policach otrzymało także ponad 6,8 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych oraz 2,1 mln zł z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Pin It