remont drogi powiatowej

Aktualizacja 10.12.2019

Drogowcy z firmy Strabag zakończyli prace związane z położeniem nakładki na 560 m odcinku drogi powiatowej z Siadła Dolnego w stronę Kurowa. - Prace zakończyły się, choć inwestycja jest jeszcze przed procedurą odbioru - mówi Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Remont kosztował ok. 450 tys. zł. Inwestycja była realizowana na zlecenie Starostwa Powiatowego w Policach. Zadanie pracownicy firmy Strabag wykonali przed czasem, zaczęli w poniedziałek, 25 listopada, a skończyli kilka dni temu.
- Drogowcy prace powinni wykonać do 15 grudnia 2019 roku - mówiła wcześniej Magdalena Sochanowska.

Na fatalny stan drogi powiatowej kierowcy skarżą się od lat. Dziur na szlaku Ustowo – Kurów – Siadło jest bardzo dużo i w wielu miejscach kierowcy muszą zwalniać niemal do zera. Starostwo Powiatowe remont generalny całego odcinka wycenia na ok. 20 mln zł i zaznacza od lat, że pieniędzy na to nie ma. Narodził się pomysł, aby na najgorszych odcinkach położyć nakładki, które są o wiele tańsze. - Liczymy, że to rozwiązanie pozwoli na bezpieczne korzystanie z tego odcinka przez trzy, a nawet więcej lat – mówił starosta Andrzej Bednarek.

Przykładowo nakładka w Kurowie położona została siedem lat temu i do dziś jest w dobrym stanie.

Po nowej nakładce jeździ się bardzo dobrze. Kierowcy się cieszą, ale mówią, że podobne rozwiązanie potrzebne jest jeszcze w kilku miejscach na trasie Ustowo - Siadło; na ok. 400-metrowym odcinku pomiędzy Siadłem Dolnym a Kurowem, na ok. 500-metrowym pomiędzy Siadłem Dolnym i Siadłem Górnym oraz na około kilometrowym pomiędzy Kurowem i Ustowem, a także w samej miejscowości Ustowo.

W budżecie Starostwo Powiatowe w Policach na rok 2020 zapisany jest milion złotych na nakładki drogowe. Liczymy, że środki trafią na inwestycje drogowe w naszej gminie, gdzie potrzeby są największe, jak ostatnio zauważyli sami radni w starostwie.

 

 

03.12.2019

Drogowcy z firmy Strabag kończą prace związane z położeniem nakładki na 560 m odcinku drogi powiatowej z Siadła Dolnego w stronę Kurowa. - Prawie skończyliśmy, musimy jeszcze m.in. utwardzić pobocza - usłyszeliśmy wczoraj po południu.

Koszt prac to ok. 450 tys. zł. Inwestycja jest realizowana na zlecenie Starostwo Powiatowe w Policach.

Zadanie pracownicy firmy Strabag wykonują błyskawicznie, zaczęli w poniedziałek, 25 listopada, a skończą prawdopodobnie sporo przed czasem.

- Drogowcy prace powinni wykonać do 15 grudnia 2019 roku - mówiła wcześniej Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Na fatalny stan drogi powiatowej kierowcy skarżą się od lat. Dziur na szlaku Ustowo – Kurow – Siadło jest bardzo dużo i w wielu miejscach kierowcy muszą zwalniać niemal do zera. Starostwo Powiatowe remont generalny całego odcinka wycenia na ok. 20 mln zł i zaznacza od lat, że pieniędzy na to nie ma. Narodził się pomysł, aby na najgorszych odcinkach położyć nakładki, które są o wiele tańsze. - Liczymy, że to rozwiązanie pozwoli na bezpieczne korzystanie z tego odcinka przez trzy, a nawet więcej lat – mówił starosta Andrzej Bednarek.

Po nowej nakładce jeździ się bardzo dobrze. Kierowcy się cieszą, ale mówią, że podobne rozwiązanie potrzebne jest jeszcze w kilku miejscach na trasie Ustowo - Siadło; na ok. 400-metrowym odcinku pomiędzy Siadłem Dolnym a Kurowem, na nieco dłuższym pomiędzy Siadłem Dolnym i Siadłem Górnym oraz na około kilometrowym pomiędzy Kurowem i Ustowem, a także w samej miejscowości Ustowo.

 

 

 

 

27.11.2019

Najnowsze kadry z prac drogowych na drodze powiatowej pomiędzy Siadłem Dolnym a Kurowem, gdzie na 560 m odcinku położona zostanie nakładka drogowa. Koszt prac to ok. 450 tys. zł. Inwestycję realizuje firma Strabag na zlecenie Starostwa Powiatowego w Policach.

- Drogowcy prace powinni wykonać do 15 grudnia 2019 roku - mówiła Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach. Na fatalny stan drogi powiatowej kierowcy skarżą się od lat. Dziur na szlaku Ustowo – Kurow – Siadło jest bardzo dużo i w wielu miejscach kierowcy muszą zwalniać niemal do zera. Starostwo Powiatowe remont generalny całego odcinka wycenia na ok. 20 mln zł i zaznacza od lat, że pieniędzy na to nie ma. Narodził się pomysł, aby na najgorszych odcinkach położyć nakładki, które są o wiele tańsze. - Liczymy, że to rozwiązanie pozwoli na bezpieczne korzystanie z tego odcinka przez trzy, a nawet więcej lat – mówił starosta Andrzej Bednarek.

Więcej zdjęć w serwisie Facebook >>

 

26.11.2019

Rozpoczęły się prace drogowe na drodze powiatowej z Siadła Dolnego do Kurowa. Na miejscu jest dużo sprzętu firmy Strabag, która położy nakładkę drogową na długości ok. 560 m.

Inwestycja realizowana jest na zlecenie Starostwo Powiatowe w Policach. Drogowcy prace powinni wykonać do 15 grudnia 2019 roku - mówiła Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

 

18.11.2019

- W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace drogowe na drodze powiatowej z Siadła Dolnego do Kurowa - mówi Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Umowa z firmą Strabag została już podpisana. Obecnie trwają prace związane z organizacją ruchu.

Przypomnijmy, na długości ok. 560 m, od skrzyżowania drogi powiatowej w Siadle Dolnym z drogą gminną biegnącą w stronę nabrzeża, do rejonu Kurowa, położona zostanie tak zwana nakładka. Drogowcy prace powinni wykonać do 15 grudnia 2019 roku - usłyszeliśmy w Starostwie.

 

23.10.2019

Przetarg na wykonanie nakładki drogowej na najbardziej zniszczonym odcinku drogi powiatowej Siadło - Ustowo rozstrzygnięty. - Prace wykona firma Strabag - poinformowało Starostwo Powiatowe w Policach.

Kwota, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to 560 tys. zł. Do przetargu stanęły trzy firmy: FDO Spółka z o.o. (zaproponowała 516 871,97 zł), Eurovia Polska S.A. (607 972,26 zł) oraz Strabag Sp. z o.o. (453 956,40 zł). Czas na realizację zadania - 60 dni. Do 15 grudnia inwestycja powinna być wykonana - poinformował starosta.

Nowy asfalt położony zostanie na długości około 560 m najbardziej zniszczonego odcinka drogi powiatowej Siadło - Ustowo, to jest od skrzyżowania drogi powiatowej w Siadle Dolnym z drogą gminną biegnącą w stronę nabrzeża, do rejonu Kurowa.

- Liczymy, że to rozwiązanie pozwoli na bezpieczne korzystanie z tego odcinka przez trzy, a nawet więcej lat - mówił Andrzej Bednarek, starosta policki.

dziury w drodze powiatowej

Pin It