droga przez szklarnie

Aktualizacja

Umowa z firmą Ben-Bruk z Grzędzic pod Stargardem podpisana. Ulica Cedrowa, czyli tak zwana droga przez szklarnie, która ma między innymi ułatwić komunikację naszej gminy ze Szczecinem, zostanie całkowicie przebudowana. Koszt inwestycji - 10 mln 124 tys. zł.

Droga przez szklarnie będzie miała ponad 1,1 km długości oraz 6 metrów szerokości. Zacznie się wlotem w drogę krajową nr 13 w Warzymicach, będzie przebiegać między szklarniami, następnie skręci w stronę Szczecina, by połączyć się z ulicą Krygiera.

Powstaną chodniki, zjazdy, miejsca postojowe, w ramach inwestycji budowana będzie sieć wodociągowa, budowana i przebudowana kanalizacja deszczowa.

Droga jest istotna dla Gminy Kołbaskowo z trzech względów. Będzie stanowiła drogę alternatywną dla korkującej się drogi krajowej nr 13. W drodze ułożony jest wodociąg doprowadzający wodę do Przecławia i Warzymic wymagający wymiany. A budowa zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej umożliwi odprowadzanie wód deszczowych również z rejonu skrzyżowania z drogą Do Rajkowa.

Gmina Kołbaskowo otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ok. 3,9 mln złotych. Realizacja inwestycji zakończy się 30 listopada 2020 roku.

 

 

 

05.11.2019

Siedem przedsiębiorstw zgłosiło się do przetargu na przebudowę tak zwanej drogi przez szklarnie, która ma m.in. ułatwić komunikację naszej gminy ze Szczecinem. Teraz dokumenty będą poddane analizie.

Gmina Kołbaskowo ogłosiła przetarg na zadanie „Budowa drogi gminnej w obrębie Ustowo od drogi krajowej nr 13 do ul. F. Krygiera w Szczecinie, gmina Kołbaskowo”. Na sfinansowanie zamawiający zamierzał przeznaczyć 9,3 mln zł. Zgłosiło się siedmiu chętnych, ale ich oferty przekroczyły budżet. Najtańszą zaproponowała spółka Ben-Bruk z Grzędzic pod Stargardem – 10 mln 124 tys. zł. Nieco droższa okazała się oferta firmy Kristone z Płotów – 10 mln 246 tys. zł. Podjęcia się inwestycji zadeklarowały także: Met-Instal z Miękowa – 11 243 mln zł, Musing Bud ze Szczecina – 11,609 mln zł, Strabag z Pruszkowa – 14 133 mln zł, Maldrobud z Myśliborza – 14,677 mln zł oraz Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Mazur z Goleniowa - 15,606 mln zł.

Przypomnijmy, Gmina Kołbaskowo otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ok. 3,9 mln zł. Umowę Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski z Małgorzatą Schwarz, wójtem Gminy Kołbaskowo podpisał 26 września 2019 roku w siedzibie GOKSiR w Przecławiu.

Droga jest istotna dla Gminy Kołbaskowo z trzech względów. Będzie stanowiła drogę alternatywną dla korkującej się drogi krajowej nr 13. W drodze ułożony jest wodociąg doprowadzający wodę do Przecławia i Warzymic wymagający wymiany. A budowa zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej umożliwi odprowadzanie wód deszczowych z rejonu skrzyżowania z drogą Do Rajkowa.

Droga przez szklarnie będzie miała ponad 1,1 km długości oraz 6 metrów szerokości, powstaną chodniki, zjazdy, miejsca postojowe, w ramach inwestycji budowana będzie sieć wodociągowa, budowana i przebudowana kanalizacja deszczowa.

 

17.10.2019

Gmina Kołbaskowo ogłosiła przetarg na tak zwaną drogę przez szklarnie, która ma m.in. ułatwić komunikację z naszej gminy do Szczecina i z powrotem.

Otwarcie ofert na zadanie “Budowa drogi gminnej w obrębie Ustowo od drogi krajowej nr 13 do ul. F. Krygiera w Szczecinie, gmina Kołbaskowo” odbędzie się 28 października 2019 roku. Do tego czasu zainteresowane realizacją firmy mają czas na ich złożenie.

Przypomnijmy, Gmina Kołbaskowo otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ok. 3,9 mln zł. Umowę Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski z Małgorzatą Schwarz, wójtem Gminy Kołbaskowo podpisał 26 września 2019 roku w siedzibie GOKSiR w Przecławiu. Wartość całego projektu to ok. 8 mln zł. Brakującą kwotę na jego realizację Gmina Kołbaskowo przeznaczy z własnego budżetu.

Droga jest istotna dla Gminy Kołbaskowo z trzech względów. Będzie stanowiła drogę alternatywną dla korkującej się drogi krajowej nr 13. W drodze ułożony jest wodociąg doprowadzający wodę do Przecławia i Warzymic wymagający wymiany. A budowa zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej umożliwi odprowadzanie wód deszczowych z rejonu skrzyżowania z drogą Do Rajkowa.

Droga przez szklarnie będzie miała ponad 1,1 km długości oraz 6 metrów szerokości, powstaną chodniki, zjazdy, miejsca postojowe, w ramach inwestycji budowana będzie sieć wodociągowa, budowana i przebudowana kanalizacja deszczowa.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to nowa droga zostanie oddana do użytku najpóźniej w październiku 2020 roku.


Mniejsze korki w Warzymicach? Gmina Kołbaskowo otrzymała dofinansowanie na budowę drogi gminnej
Pin It