modernizacja-boiska

Aktualizacja 10.04.2020

Boisko Zrywu w Kołbaskowie jest już niemal gotowe do użytku - poinformowała Pogoń Szczecin. Zainstalowano murawę, wykonano wszelkie niezbędne prace ziemne wokół boiska, a także postawiono zaplecze organizacyjno-sanitarno-szatniowe (kontenery). Obiekt został również ogrodzony.

Więcej zdjęć tutaj https://bit.ly/2yKyXnn

Film z kadrami z drona tutaj https://youtu.be/-xu-UjyzXc0

 

 

20.01.2020

Najnowsze kadry z Kołbaskowa, gdzie trwają prace na boisku Zrywu. Jak usłyszeliśmy na placu budowy od pracowników Trawnik Producent, za około dwa tygodnie będzie kładziona murawa, która zostanie przywieziona kilkoma tirami. Te prace mają potrwać trzy dni.

modernizacja-boiska


Przypomnijmy, 1 października 2019 roku Pogoń Szczecin oraz sponsor klubu Trawnik Producent rozpoczęli remont boiska Zrywu w Kołbaskowie. Na miejscu ma pojawić się sztuczne oświetlenie, trybuna oraz zaplecze.

- To będzie pełnowymiarowe boisko
z naturalną nawierzchnią, trochę większe niż dotychczasowe – mówił wcześniej Grzegorz Matlak, kierownik obiektu z ramienia Pogoni. – Nieco później na obiekcie pojawi się oświetlenie, być może nawet o sile 800 luxów, trybuna na kilkaset miejsc oraz budynek z szatniami i innymi pomieszczeniami.

Remont wykonywany na boisku jest darowizną na rzecz Gminy Kołbaskowo.

Więcej zdjęć w serwisie Facebook >>

 

04.12.2019

Najnowsze kadry z boiska w Kołbaskowie, gdzie Pogoń Szczecin oraz sponsor klubu Trawnik Producent, przebudowują obiekt dla juniorów i seniorów Dumy Pomorza oraz miejscowego klubu Zryw Kołbaskowo.Realizacja nieco się przedłuża, ale na początku tygodnia na miejscu znów pojawiła się ekipa budująca obiekt. Obecnie trwają prace nad drenażem. - Teren nie jest łatwy, jest gliniasty, nie pomagają też deszcze - usłyszeliśmy na miejscu.

Niedługo w Kołbaskowie mają pojawić się pojazdy z rolkami nowej nawierzchni.

Docelowo na miejscu ma pojawić się także sztuczne oświetlenie o sile ok. 800 luxów, trybuna na kilkaset miejsc oraz budynek z szatniami i innymi pomieszczeniami.

Prace rozpoczęły się 1 października 2019 roku.

 

31.10.2019

Trwa przebudowa boiska w Kołbaskowie. Inwestycje realizuje Pogoń Szczecin oraz Trawnik Producent. Ostatnio na miejscu pojawiło się więcej sprzętu i ludzi. - Obecnie pracujemy nad odwodnieniem. Myślę, że w połowie listopada będziemy kłaść pierwsze rolki z murawą, te prace potrwają około trzech dni. Taka trawa będzie potrzebowała około dwóch tygodni na ukorzenienie się - usłyszeliśmy od kierownika budowy z firmy Trawnik na miejscu.

16.10.2019

Najnowsze kadry z boiska w Kołbaskowie, gdzie Pogoń Szczecin oraz Trawnik Producent, sponsor klubu przebudowuje obiekt dla juniorów i seniorów Dumy Pomorza oraz miejscowego klubu Zryw Kołbaskowo.

 

Na miejscu pojawi się sztuczne oświetlenie o sile ok. 800 luxów, trybuna na kilkaset miejsc oraz budynek z szatniami i innymi pomieszczeniami.

Prace rozpoczęły się 1 października 2019 roku.

 

 

-------------

09.10.2019

Trwa modernizacja obiektu sportowego w Kołbaskowie. Obiekt przebudowywany jest przez Pogoń Szczecin i firmę Trawnik Producent, sponsora klubu, teren użyczyła Gmina Kołbaskowo. Prace rozpoczęły się 1 października 2019 roku. Zlikwidowano już ogrodzenia, a obecnie teren jest wyrównywany.

- To będzie pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią, trochę większe niż dotychczasowe. Te prace powinny skończyć się jeszcze w tym miesiącu – mówi Grzegorz Matlak, kierownik obiektu, były piłkarz Pogoni. – Nieco później na obiekcie pojawi się oświetlenie, być może nawet o sile 800 luxów, trybuna na kilkaset miejsc oraz budynek z szatniami i innymi pomieszczeniami.

Z przebudowanego obiektu w Kołbaskowie korzystać będą zespoły juniorskie Pogoni, a także pierwszy zespół. Będzie okazja zobaczyć na treningu takich piłkarzy jak Dante Stipica official, Adam Buksa, Zvonimir Kožulj, Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedik Zech, Kamil Drygas, Adam Frączczak, Sebastian Kowalczyk, Iker Guarrotxena czy Tomás Podstawski, wraz z uwielbianym przez kibiców Dumy Pomorza trenerem Kosta Runjaiciem. Obiekt służyć będzie także miejscowemu zespołowi Zryw Kołbaskowo.

- Niewykluczone, że będą się tu pojawiać także zespoły z ekstraklasy, które będą tu przygotowywać się do meczów z Pogonią – mówi Grzegorz Matlak.

Boiska w Szczecinie i Kołbaskowie
Pogoń mocno stawia na szkolenie. W Szczecinie trwa budowa typowo piłkarskiego Stadionu Miejskiego, który pomieści ok. 21 tys. widzów oraz Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzież, tj. budynku wraz z kompleksem sześciu boisk, w tym trzech z nawierzchnią hybrydową i jednego zabudowanego tzw. „balonem”. Inwestycja kosztuje ok. 365 mln zł, a sam stadion ok. 260 mln zł. Wszystkie prace powinny zakończyć się w pierwszej połowie 2022 roku.
Pogoń Szczecin ma też większe plany związane z Kołbaskowem. Mówił o tym Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin w wywiadzie dla TVP Szczecin.
- Rozpoczynamy przebudowę boiska w Kołbaskowie. Niedługo będzie przetarg na grunty w jego okolicy i będziemy chcieli je kupić, by rozbudować tamten ośrodek. W tej chwili w naszych akademiach jest łącznie prawie tysiąc dzieciaków, a marzeniem jest, by były ich trzy-cztery tysiące - mówił.

Murawa jak na Stadionie Narodowym
Pogoń Szczecin to największy klub na Pomorzu Zachodnim. Trzykrotny medalista mistrzostw Polski (dwa medale srebrne i jeden brązowy) i trzykrotny finalista Pucharu Polski, dziewięciokrotny medalista mistrzostw Polski w kategorii juniorów, w tym złoty z 1986 roku (cztery medale w ostatnich siedmiu latach). Aktualnie klub zajmuje 7. miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy.

Murawę w Kołbaskowie położy firma Trawnik Producent, lider w branży budowy profesjonalnych obiektów sportowych, których domeną są naturalne i hybrydowe nawierzchnie trawiaste. Trawnik Producent to oficjalny dostawca murawy na stadionie PGE Narodowy, czy oficjalny partner Stadionu Energa Gdańsk. Jego nowoczesne rozwiązania stosowane są na wielu europejskich stadionach. Jest największą w tej części Europy plantacją darni.

Zryw Kołbaskowo to klub z 48-letnią tradycją. Aktywnie uczestniczy w życiu piłkarskim gminy i województwa zachodniopomorskiego. Obecnie występuje w A-klasie, ale jak czytamy na stronie klubu, z roku na rok coraz bardziej stara się być numerem jeden piłkarskich drużyn Polski, a nawet świata i pewnego dnia osiągnie swój cel

-------

08.10.2019

Na terenie boiska w Kołbaskowie pojawił się pierwszy sprzęt. Przypomnijmy, 1 października Pogoń Szczecin rozpoczęła modernizację obiektu. Rozebrano ogrodzenie, rozpoczęto wyrównywanie terenu. Zmodernizowane boisko ma służyć juniorom i seniorom Dumy Pomorza, a także mieszkańcom naszej gminy.

- Rozpoczynamy przebudowę boiska w Kołbaskowie. Niedługo będzie przetarg na grunty w jego okolicy i będziemy chcieli je kupić, by rozbudować tamten ośrodek. W tej chwili w naszych akademiach jest łącznie prawie tysiąc dzieciaków, a marzeniem jest, by były ich trzy-cztery tysiące - mówił ostatnio Jarosław Mroczek, prezes Pogoni dla TVP3 Szczecin.

modernizacja-boiska

 

Jarosław Dworzyński

Pin It