Przetarg na roboty budowlane związane z realizacją inwestycji pn.: “Budowa ciągu pieszo – rowerowego Kamieniec – Kołbaskowo, gmina Kołbaskowo” ogłoszony. Oferty można składać do 26 kwietnia 2019 roku. Szczegóły tutaj http://bit.ly/2UD4eD6

Nowy szlak będzie miał około 2,3 km długości. Będzie wiódł po śladzie dawnej, wytyczonej jeszcze przed wojną drogi Kołbaskowo – Kamieniec. Dziś niewiele z niej zostało, ale jej przebieg doskonale jest widoczny na mapach Google. Ścieżka rowerowa rozpocznie się w Kołbaskowie, w rejonie boiska Zrywu, pobiegnie na południe i w Kamieńcu zakończy się w rejonie ulicy Chabrowej, której ok. 400 m odcinek zostanie w ramach inwestycji przebudowany. Mniej więcej po środku, z wniesienia liczącego ponad 40 m n.p.m. rozpościera się piękna panorama na okolicę.

Kosztorys przedsięwzięcia szacuje się na około 2,9 mln zł. W znacznej mierze ma być sfinansowane ze środków unijnych. W ramach inwestycji zostanie przebudowany także fragment drogi gminnej w Kamieńcu (ok. 400 m).

Jeśli nic nieoczekiwanego się nie wydarzy, to budowa może się rozpocząć za kilka miesięcy. W przyszłości planowane jest przedłużenie ścieżki dla jednośladów w stronę granicy w Rosówku.

Jak dziś wygląda szlak Kołbaskowo - Kamieniec? Zobacz zdjęcia http://bit.ly/2UxJ1u7

Pin It