ratownik

Zapraszamy na szkolenie z zakresu udzielenia pierwszej pomocy, które odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia 2019 r., o godz. 10 w Świetlicy w Kołbaskowie.

Warsztaty skierowane są do mieszkańców Gminy Kołbaskowo. Czas trwania ok. 3 godziny. Zapisy bezpośrednio u pana Artura Andrzejewskiego - tel. 882 803 004. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszenia.

Artur Andrzejewski jest ratownikiem z 13-letnim stażem. W lutym i marcu prowadził cykl szkoleń z zakresu udzielenia pierwszej pomocy dla pracowników urzędu, jednostek pomocniczych oraz dla kadry pedagogicznej. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Można dowiedzieć się, co robić, kiedy widzimy leżącego człowieka, jak prowadzić resuscytację, czy dzielenie pomocy z użyciem AED jest trudne, co zrobić w przypadku zakrztuszenia się czy oparzenia się dziecka, co zrobić, gdy widzimy osobę mającą atak padaczki, i wiele innych. Będzie teoria i praktyka. Pan Artur chętnie dzieli się także wiedzą dotyczącą profilaktyki, suplementów, diety, na przykład, czy można jeść dużo jajek, i w jakiej najlepiej postaci?

Po informacji o szkoleniach na facebooku Gminy Kołbaskowo, i nie tylko, pojawiły się sugestie, aby takie szkolenia mogli przejść także mieszkańcy Gminy Kołbaskowo w świetlicach. I takie przygotowaliśmy, szkolenia z zakresu udzielenia pierwszej pomocy odbędą się w każdej świetlicy w naszej gminie. Gorąco namawiamy do uczestnictwa, bo każdy może znaleźć się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia drugiego człowieka. I pamiętajmy, im szybciej nadejdzie pomoc, tym większe szanse na przeżycie, a także na zminimalizowanie negatywnych następstw wypadku, ma osoba poszkodowana.

źródło: Facebook

Pin It