nowa droga gminna skonczona

Znaki zakazu zdjęte - Eurovia zakończyła budowę nowej drogi w Kołbaskowie. Kierowcy mogą już się poruszać nowym szlakiem.

W Kołbaskowie powstała nowa droga gminna. Ma charakter obwodnicy, wyprowadzi ruch ciężkich aut z miejscowości.

Nowa trasa ma ponad 600 metrów długości i 6 szerokości. Rozpoczyna się przy rondzie biszkoptowym na drodze krajowej nr 13, w pobliżu Amazona, biegnie w stronę torów kolejowych, gdzie skręca w lewo i łączy się w pobliżu przejazdu kolejowego z drogą powiatową Smolęcin - Kołbaskowo.

Eurovia inwestycję rozpoczęła na początku czerwca. Pierwsze asfaltowanie miało miejsce na przełomie sierpnia i września. W listopadzie droga była w zasadzie gotowa. Ostatnie tygodnie to prace wykończeniowe.


Dodajmy, że nowy asfalt pojawił się także na fragmencie drogi powiatowej Kołbaskowo – Smolęcin, na odcinku od wylotu nowej drogi do przejazdu kolejowego.

- To bardzo ważna dla nas inwestycja - mówiła Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo jeszcze przed rozpoczęciem budowy. - Droga umożliwi rozwój gospodarczy gminy i pozwoli na połączenie 95 ha, w tym 65 ha będących własnością gminy, przeznaczonych pod transport, produkcję i usługi z systemem dróg, krajową trzynastką i autostradą pomijając miejscowość Kołbaskowo. Umożliwi ona lokowanie się nowych firm, które są zawsze największym płatnikiem podatku od nieruchomości.

nowa droga gminna

nowa droga gminna

Koszt inwestycji to ok. 3 mln zł. W przyszłości planowane jest przedłużenie tej drogi. Rozpocznie się tuż za przejazdem kolejowym i pobiegnie w stronę granicy. Jest już projekt inwestycji, a także decyzja ZRiD (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej).

Więcej zdjęć w serwisie Facebook >>

Pin It