Niespodzianek nie było. Ponownie zgłosił się jako jedyny PKS Szczecin - napisał 24Kurier.pl - serwis gazety Kurier Szczeciński o przetargu ZDiTM na przewozy pasażerskie na kilkunastu liniach w 2019 roku w Szczecinie oraz gminach Kołbaskowo i Dobra.

W poprzednim, unieważnionym przetargu główne kryteria oceny ofert były skrojone w ten sposób, że decydowały o wyborze ceny (60 proc.), średni wiek taboru (20 proc.) i wymóg niskiej podłogi w autobusach (20 proc.). W powtórzonym przetargu wskazane kryteria to: cena (60 proc., ale liczona w inny, nieco bardziej skomplikowany sposób), średni wiek taboru (10 proc.) i niska podłoga (10 proc.), a nadto zadeklarowany termin startu przez oferenta z usługą (do 20 proc.) przy założeniu, że maksymalny bonus w tej ostatniej części składowej oceny przypada temu, kto zadeklaruje rozpoczęcie wożenia pasażerów w ciągu… tygodnia od podpisania umowy. Jeśli zajęłoby mu to dwa tygodnie, to otrzymałby o połowę punktów mniej w tym kryterium, a jeśli jeszcze dłużej, to proporcjonalnie jeszcze mniejsza byłaby jego waga przy rozstrzygnięciu.

Cały materiał tutaj >>

---------------------

Wcześniejsze informacje

2019-01-24

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego unieważnił przetarg na obsługę linii autobusowych kursujących pomiędzy Szczecinem a gminami Dobra i Kołbaskowo, a także linii nocnych. Powód? Wpłynęła tylko jedna oferta, która o 3 mln zł przewyższała kwotę jaką Zarząd chciał na to przeznaczyć - informuje Radio Szczecin

- Rozpisujemy kolejny przetarg - powiedziała Hanna Pieczyńska, rzeczniczka ZDiTM.

Więcej tutaj >>

Pin It