kobiece bieganie

Sympatyczny jubileusz - Kobiece Bieganie ma już rok❗️ Dziewczyny zachęcają do wspólnego biegania. Kiedy? Każda sobota o godz. 9 na siłowni pod chmurką w Przecławiu :)


- Już za momencik, już za chwileczkę, a dokładnie 26 stycznia świętujemy 1. urodziny Kobiecego Biegania. Niewiarygodne jak ten czas szybko leci i ile kilometrów udało nam się razem przebiec. Mam nadzieję, że to dopiero początek tej fantastycznej przygody - cieszy się Godecja, czyli Ewa Wierzba, miłośniczka biegania, którą swoją pasją zaraziła inne panie z naszej gminy. - Niewiarygodne jak ten czas szybko leci i ile kilometrów udało nam się razem przebiec. Mam nadzieję, że to dopiero początek tej fantastycznej przygody - dodaje mieszkanka Przecławia.

O grupie jest coraz głośniej, nie tylko w naszej gminie, ale także w Szczecinie. Pani Ewa o swojej inicjatywie opowiadała reporterom Radia Szczecin, do Przecławia przyjeżdżali także dziennikarze Głosu Szczecińskiego (materiał tutaj >>), także my staraliśmy się pomóc informując wielokrotnie o inicjatywie czy publikując rozmowę z Ewą Wierzbą, którą i dziś warto przeczytać w Aktualnościach Gminnych str. 6-7). Dziewczyny z Kobiecego Biegania biorą udział także w wielu imprezach w regionie, w tym w Ćwierćmaratonie Bielika czy Półmaratonie Szczecina.

- Cieszę się, że rok temu starczyło mi odwagi na zamieszczenie wydarzenia pod hasłem “Kobiece Bieganie’. Na pierwszym byłam ja, Anna Rogalska i Liliana Ka. Na drugie przyszła “Kaśka, co biega maratony” Katarzyna Białkowska. O Boże, nie mogłam w to uwierzyć. Taka biegaczka przyszła do nas…, to musi się udać, myślałam w duchu:-) Potem były następne dziewczyny. Niektóre - jak się okazało - na początku podglądały przez okna czy to w ogóle jest warte wychodzenia z domu. Nie było odwrotu - powiada Godecja.

To prawda, że na sobotnie Kobiece Bieganie mogą przyjść także panie, które dotąd tego nie robiły? Wiele pomyśli sobie – kondycję mam zerową, nie dam rady... - takie pytanie padło w czasie naszej rozmowy do Aktualności.

- Tak, jak najbardziej! Czekam na takie dziewczyny i zachęcam z całego serca do spróbowania. Jest dużo dziewczyn, które dopiero zaczynają swoją biegową przygodę. Jeśli jest to pierwsze podejście do biegania, to nie ma co się martwić. Na początku ustalamy, kto jest pierwszy raz i wtedy większość trasy te dziewczyny maszerują w moim towarzystwie i innych początkujących dziewczyn. Bo zasada jest taka, że nikt nie zostaje sam. Dziewczyny, które dłużej biegają, robią dłuższy dystans.

__________________
Jubileuszowe bieganie odbędzie się w sobotę, 26 stycznia. Start o godz. 9, tradycyjnie przy siłowni pod chmurką naprzeciwko SP w Przecławiu.

- Dziewczyny, liczę na Was! Nieważne czy regularnie biegasz czy tylko raz udało Ci się zaliczyć sobotni poranek z nami, przyjdź koniecznie na urodziny!!! - zachęca Ewa Wierzba.
_______________________
A przed biegiem urodzinowym dziewczyny zapraszają na Kobiece Bieganie #50 już jutro, w sobotę, 5 stycznia, oczywiście o godz. 9. To też będzie wyjątkowa edycja, bo 50.

 

 

 

Pin It