Barbara i Czesław Trzcińscy z Przecławia

Miła uroczystość miała miejsce 21 grudnia 2018 w Urzędzie Gminy Kołbaskowo. Przed sesją gminną medale za długoletnie pożycie małżeńskie szczęśliwej parze z Przecławia, Barbarze i Czesławowi Trzcińskim, wręczyła Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo, w imieniu Prezydenta RP.

- Przeżyć tyle czasu wspólnie to nie jest dziś łatwe. Życzę Państwu, abyście jeszcze przez wiele lat mogli się cieszyć sobą nawzajem – powiedziała Małgorzata Schwarz.

Jak wspólnie przeżyć tyle lat? To klasyczne w takich okolicznościach pytanie, musiało paść.

- Zrozumienie, szacunek – powiedział pan Czesław. - Jedno drugiemu musi pomagać, to jest najważniejsze – dodała pani Basia.

Jak para się poznała? - Pracowaliśmy w takim zakładzie, którego już nie ma, na Ściegiennego w Szczecinie – mówi pani Basia. – Nazywał się Szczecińskie Zakłady Materiałów Biurowych Delfin. Produkował materiały biurowe – dodał pan Czesław.

Pani Basia jest gdańszczanką, mąż pochodzi spod Torunia.

– Pobraliśmy się 26 października 1968 roku w urzędzie na placu Dzierżyńskiego w Szczecinie. A ślub kościelny wzięliśmy w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa – opowiadają małżonkowie. - Zamieszkaliśmy na ulicy Chodkiewicza w Szczecinie, żyliśmy tam dwadzieścia parę lat. Zanim przeprowadziliśmy się poza Szczecin mieszkaliśmy jeszcze na osiedlu Słonecznym. W gminie Kołbaskowo mieszkamy już kilkanaście lat, jest nam tu bardzo dobrze. – dodają.

Państwo Trzcińscy doczekali się dwóch synów i wnuka. - Jeden syn jest za granicą, drugi pracuje w Polsce mówią państwo Trzcińscy.

Kolejne pary z naszej gminy, które wspólnie przeżyły 50 lat, zapraszamy do Referatu Spraw Obywatelskich w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie.

Pin It