nowa droga w planach

Budowę nowej drogi planuje Urząd Gminy Kołbaskowo (czerwona linia). Ucieszy mieszkańców Warzymic i Przecławia. Właśnie podpisano umowę na jej zaprojektowanie.

Nowa droga połączy drogę krajową nr 13 z przyszłą obwodnicą Przecławia i Warzymic, której budowa - jak zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - ma wystartować wiosną przyszłego roku. Rozpocznie się ona na skrzyżowaniu przy Biedronce w Przecławiu i pobiegnie na wschód. Będzie miała około 600 metrów długości (patrz mapka).

Alternatywa dla "trzynastki"
Dzięki nowej drodze kierowcy będą mogli wybrać dojazd do Szczecina lub do autostrady A6 przez obwodnicę. Odkorkuje to z pewnością okolice szklarni i drogi Do Rajkowa. Na granicy gminy Szczecin, po stronie miasta, powstają nowe osiedla i z pewnością za kilka lat pojawi się tam jeszcze więcej pojazdów.

Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo podpisała umowę z Pracownią Projektową Dróg i Mostów DIM ze Szczecina. Jej przedmiotem jest wykonanie dokumentacji projektowej pod nazwą „Budowa drogi gminnej łączącej drogę krajową nr 13 w Przecławiu z projektowaną obwodnicą Przecławia i Warzymic”. Projekt ma być wykonany do 28 lutego 2019 roku. Za dokument Gmina zapłaci 108 tys. zł. Budowa może rozpocząć się w przyszłym roku. Jej koszt szacuje się na ok. 5,5 mln zł.

Drogi dziś i jutro
To nie jedyny pomysł na rozładowanie "trzynastki". Planowany jest także remont drogi z Warzymic przez szklarnie do ul. Krygiera w Szczecinie.

Przypomnijmy, że obecnie trwają remonty dróg gminnych w Moczyłach oraz w Karwowie (powstaje tam też ścieżka rowerowa do Warnika), budowana jest nowa droga gminna w Kołbaskowie, która będzie miała charakter obwodnicy tej miejscowości, generalny remont przechodzi także droga powiatowa w Przecławiu, od skate parku w stronę przejazdu kolejowego, do którego Gmina Kołbaskowo dołożyła blisko milion złotych.


Gmina Kołbaskowo przygotowuje się także do budowy drogi w Kołbaskowie, od przejazdu kolejowego, w stronę granicy. Będzie miała ok. 1,2 km. Będzie przedłużeniem wspomnianej obwodnicy Kołbaskowa. Skomunikuje tereny inwestycyjne gminy.

 

Zobacz także:

Zbliża się koniec remontu w Moczyłach

Remont drogi w Karwowie - widać pierwsze konstrukcje jezdni

Najnowsze informacje w sprawie przebudowy drogi w Przecławiu

Trwa budowa nowej drogi gminnej w Kołbaskowie. Wkrótce rozpocznie się asfaltowanie

 

Pin It