rozpoczęcie roku szkolnego

Dziś pierwszy dzień szkoły. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019 miało miejsce w placówkach w Kołbaskowie, Przecławiu i Będargowie.

W Kołbaskowie uczniowie, rodzice oraz goście, w tym Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo, Zbigniew Szczuplak, przewodniczący Rady Gminy, ks. Krzysztof Tracz, proboszcz Parafii pw. Św. Trójcy w Kołbaskowie oraz przedstawiciele Koła łowieckiego „Bażant” w Szczecinie, zebrali się kwadrans po dziewiątej na placu przed wejściem do szkoły. Po przywitaniu i odśpiewaniu hymnu szkoły głos zabrała Małgorzata Schwarz.

- Myślę, że ten rok będzie dobrym rokiem szkolnym. Przybywa uczniów, co nas bardzo cieszy. Cieszymy się, że w tym roku są z nami uczniowie, którzy będą kończyli klasę ósmą. Mam nadzieję, że w murach tej szkoły wyniki będą bardzo dobre i życzę wam, żebyście dostali się do jak najlepszych szkół średnich. Korzystając z okazji chciałam poinformować rodziców i was uczniowie, że Gmina Kołbaskowo od 1 października przystępuje do szczecińskiego programu darmowych przejazdów dla uczniów szkół podstawowych i szkół średnich. To oznacza, że wszystkie dzieci z naszych szkół w gminie będą mogły za darmo poruszać się autobusami miejskimi, co pewnie nauczyciele wykorzystają na wyjazdy i wycieczki – dodała pani wójt z uśmiechem.

Małgorzata Schwarz miała jeszcze jedną niespodziankę, tym razem dla najmłodszych. - Szczególnie serdecznie chcielibyśmy przywitać pierwszaków. A że powoli zbliża się jesień i wieczorem będzie ciemno, to żebyście byli widoczni i bezpieczni na drodze przygotowaliśmy dla was maskotki z odblaskami.

Również serdecznie pierwszoklasistów witała Olga Strugała, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kołbaskowie. – My się już znamy, bo w murach tej szkoły wy jesteście już długo, było przedszkole, potem zerówka i teraz pierwsza klasa.

Skierowała też słowa do najstarszych uczniów. – Wierzę w to, że egzamin po ósmej klasie będzie świadectwem tego, że ta szkoła zasługuje na dobre wyniki.

W szkole pojawili się nowi nauczyciele. – Chciałabym państwu przedstawić nowych pedagogów, którzy dołączyli do naszego grona w tym roku szkolnym – mówiła Olga Strugała. - To Małgorzata Grodek, edukacja wczesnoszkolna, klasa Ib; Paweł Kudziński, wychowanie fizyczne w klasach czwartych; Tomasz Paszek, matematyka i informatyka; Marta Owsianko, język angielski w przedszkolu, w klasach 1-3 i w klasach czwartych; Edyta Pietrzykowska, język angielski w klasach 5-8; Weronika Witwicka, psycholog, będzie pracowała też w świetlicy; Aneta Tyrka, język polski; Barbara Dumka, język niemiecki; Katarzyna Skubisz, która będzie uczyła fizyki oraz pani, która tak pięknie śpiewała dziś hymn naszej szkoły, Patrycja Szponar, oczywiście muzyka oraz zajęcia w świetlicy.

Po uroczystości uczniowie rozeszli się do klas, gdzie m.in. otrzymali podręczniki.

 

Więcej zdjęć z uroczystości w naszej galerii w serwisie Facebook >>

 

Szkoła w Przecławiu


W szkole w Przecławiu miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów. Jak ważne to wydarzenie widać było po zapełnionych po brzegi rodzicami, dziadkami i znajomymi trybunach. Nie zabrakło także Małgorzaty Schwarz, wójta Gminy Kołbaskowo, która życzyła wszystkim udanego roku szkolnego i rozdała odblaskowe maskotki.

Więcej zdjęć z pasowania pierwszaków >>

Pin It