remont drogi Karwowo

W maju rozpoczął się remont drogi gminnej w Karwowie (700 m) oraz budowa ścieżki rowerowej z Karwowa do Warnika (1,7 km). Obecnie trwają intensywne prace w całej wsi. Widać już pierwsze konstrukcje jezdni. Na początku sierpnia w zachodniej części wsi rozpoczęto kładzenie pierwszych elementów chodnika.

Prowadzone są też prace na budowie ścieżki rowerowej z Karwowa do Warnika (1,7 km). Link: Najnowsze kadry z placu budowy ścieżki rowerowej Karwowo – Warnik

Inwestycja "Przebudowa dróg gminnych we wsi Karwowo oraz budowa ścieżki rowerowej Karwowo-Warnik, gmina Kołbaskowo" ma potrwać do końca roku i kosztuje ok. 6 mln zł. Gmina Kołbaskowo na inwestycję otrzymała 80% unijnego dofinansowania.

Cały projekt obejmuje również budowę ścieżki rowerowej Rosówek - Granica Państwa (jest już podpisana umowa z policką firmą Lik-Bud, prace mają rozpocząć się w przyszłym roku) oraz w przyszłości ścieżki rowerowej Siadło Dolne - Kurów.

Najnowsze zdjęcia z Karwowa, gdzie remontowana jest droga gminna, można zobaczyć na fanpage Gminy Kołbaskowo (Facebook) >>

Pin It