budowa nowej drogi gminnej

- Prace idą zgodnie z harmonogramem – informuje Adam Pyciński, kierownik budowy. - Na początku września zamierzamy rozpocząć wylewanie pierwszych warstw asfaltu. Wszystkie prace planujemy zakończyć jeszcze w tym roku, mimo że umowę z Gminą Kołbaskowo mamy dłuższą – dodaje.

Budowa drogi gminnej w Kołbaskowie rozpoczęła się na początku czerwca. Nowa trasa będzie miała 612 m długości i 6 szerokości. Rozpocznie się przy rondzie biszkoptowym na drodze krajowej nr 13, w pobliżu Amazona (wylot już istnieje), pobiegnie w stronę torów kolejowych, gdzie skręci w lewo i połączy się w pobliżu przejazdu kolejowego z drogą powiatową Smolęcin - Kołbaskowo.

- To bardzo ważna dla nas inwestycja - informuje Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo. - Droga umożliwi rozwój gospodarczy gminy i pozwoli na połączenie 95 ha, w tym 65 ha będących własnością gminy, przeznaczonych pod transport, produkcję i usługi z systemem dróg, krajową trzynastką i autostradą pomijając miejscowość Kołbaskowo. Umożliwi ona lokowanie się nowych firm, które są zawsze największym płatnikiem podatku od nieruchomości.

Drogę buduje firma Eurovia, która ma 270 dni na realizację zadania. Koszt - ok. 3 mln zł. Dodajmy, że Eurovia remontuje także drogę w Przecławiu.

Więcej zdjęć na Facebooku >>

Pin It