trzy wieże fot kadroaktywnie

W minioną niedzielę odbyła się II edycja cyklu Trzy Wieże XC 2018 na torze motocrossowym Plus MX Arena w Rosówku w Gminie Kołbaskowo. Był to powrót kolarzy górski w te miejsce po kilku latach przerwy. Zawodnicy mieli do pokonania osiem 2,5 km rund po ciężkiej interwałowej trasie gdzie zjazd się kończył i podjazd zaczynał w piachu, kurzu i palącym słońcu.

Mimo wakacyjnego okresu i tak ekstremalnych warunków na starcie stawiło się wielu zawodników z Polski i Niemiec. Wielu z nich pamięta ściganie na torze z lat poprzednich ale było wielu nowicjuszy a w śród nich dzieci. Trasa była dynamiczna a zawodnicy rundę pokonywali ok. 10 min. Stawka bardzo się rozciągnęła więc rywalizację zawodników można było podziwiać na każdym etapie trasy.
Zawody od startu do mety były popisem jednego zawodnika. Przemysław Janik 2x3 od początku narzucił mordercze tempo, którego nie wytrzymywali kolejni zawodnicy a z każdym okrążeniem wyglądało jakby przyspieszał. Przemek przez wiele lat ścigał się w tym miejscu na motocyklu, więc zna ten tor tor jak własną kieszeń. Drugi na mecie zameldował się Filip Hasse z Merx Team Wągrowiec oraz Marco Hantschel i Christoph Hop. Wśród pań dominowała Ewa Karpienia Rowery Turowski przed Joanną Lis Riders Club Kijewo i Magdaleną Roszatycką Rowery Turowski. Warto również zwrócić uwagę na rywalizację kategorii M0 zdominowanej przez Michała Jaskułę ze Szczecina, wychowanka GK Piast, który wyrasta na wielkiego zawodnika. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się: Stanisław Kuźmicki i Jakub Gos.

Partnerem wyścigu był producent płynu do mycia rowerów i motocykli OC1.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu Gminy Kołbaskowo.

Sponsorzy: SKODA PEHAMOT Szczecin- Centrum, Shimano Polska, Baltic Home Świnoujście, Bike UP

WYNIKI: http://trzywiezexc.pl/Home/Results

Więcej zdjęć i fotorelacja https://web.facebook.com/pg/Kadroaktywnie/photos/?tab=album&album_id=753176371473237

fot. Kadroaktywnie / facebook

Pin It