zawody na torze motocrossowym

Już 8 lipca kolarze górscy opanują Plus MX Arenę. Na torze motocrossowym w Rosówku odbędzie się druga edycja wyścigu w kolarstwie górskim w olimpijskiej formule cross-country - Trzy Wieże XC. Wyścigi cross- country polegają na kilkukrotnym pokonaniu ok. 3km rundy (kobiety 5x 3km, mężczyźni 8x 3km), co jest bardzo wymagające dla uczestników i widowiskowe dla kibiców, którzy przez cały czas trwania zawodów mogą oglądać rywalizację na różnych etapach trasy i wspierać swoich zawodników.


Trzy Wieże XC 2018 swoją pierwszą tegoroczną edycję miały w kwietniu b.r. na terenie Parku Leśnego Zdroje na bardzo wymagającej trasie na dystansie 25 km z przewyższeniami sięgającymi ponad 1000m! Teraz kolej na tor motocrossowy i zupełnie inną charakterystykę trasy. Po utwardzonej nawierzchni zawodnicy będą mieli do pokonania niezliczoną ilość hopek i krótkich podjazdów. Szykuje się bardzo ciekawa rywalizacja, wiele sportowych emocji i świetna zabawa. Swój udział zapowiedzieli czołowi kolarze z kraju oraz wielu utytuowanych zawodników z Niemiec.

Zapraszamy wszystkich chętnych do sprawdzenia swoich sił w kolarstwie górskim!

Dzieci i zawdnicy do 14 roku życia biorą udział w wyścigu bezpłatnie a każdy młody uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal.

Najmłodsi będą mieli do pokonania pętlę w miasteczku zawodów.

Starsze dzieci przejadą jedną rundę po części trasy głównej.

Na trasie zlokalizowane będą strefy kibica gdzie każdy bezpłatnie otrzyma kołatki i trąbki do kibicowania.

W miasteczku zawodów znajdować się będzie stanowisko Shimano z bezpłatnym serwisem rowerowym dla wszystkich. Stanowisko z rowerowym SPA od OC1, gdzie będzie można umyć swój rower a wszystko pod okiem specjalistów z salonu rowerowego Bike Up. Ponad to bufet kawowy z ekspresem ciśnieniowym, bufet owocowy i bufet z napojami izotonicznymi.
Każdy zaowdnik w pakiecie startowym otrzymuje pamiątkowy workoplecak oraz żele izotoniczne SIS, przed startem kawę/herbatę, pączka/drożdzókę, po wyścigu zawodnicy otrzymują posiłęk regeneracyjny.
Na każdego zawodnika na lini mety czekać będzie zimny Lech Free.

Strona Trzy Wieże XC: www.trzywiezexc.pl
FB Trzy Wieże XC: www.facebook.com/3wiezexc/
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/183859278971266/
LINK DO ZAPISÓW: https://www.e-gepard.eu/pl/show-contest/557

 

Pin It