III gminny spływ kajakowy

Mamy pierwsze kadry ze spływu kajakowego, jaki miał miejsce w Siadle Dolnym 30 czerwca. Jednocześnie było to nieoficjalne otwarcie nowego nabrzeża w tej pięknej nadodrzańskiej wsi.

III Gminny Spływ Kajakowy Mescherin - Siadło Dolne był, jak zwykle, bardzo udany. Imprezę próbował nieco popsuć wiatr, ale mu się nie udało.

- Świetna impreza, płynęło się jednak ciężko, bo wiatr wiał akurat nie dla nas, ale udało nam się pokonać dystans ok. 13 km z Mescherin do Siadła Dolnego na pierwszym miejscu z czasem ok. 3,5 godz. - cieszyła się Ewa Wierzba z Przecławia, inicjatorka popularnej już akcji Kobiece Bieganie, która płynęła z mężem.

- Te widoki są niesamowite, Międzyodrze jest przepiękne - dodawali pozostali uczestnicy spływu, którzy również świetnie sobie poradzili i wszyscy po wyjściu na ląd mogli spokojnie skosztować kiełbasek z grilla czy ogniska.

Wszystkim podobało się także nowe nabrzeże. - Jest tu naprawdę pięknie, fantastyczne miejsce na kajak, rower i na relaks. Jesteśmy pod wrażeniem - powiedziała nam para ze Szczecina.

Sporo osób, którzy nie przyjechali na spływ, już dziś korzystali z miejsc do grillowania.

 - W Szczecinie na Arkonce jest tyle ludzi, my wolimy przyjechać tutaj - mówili z uśmiechem.

Dodajmy, że pracownicy firmy Rusiecki zakończyli już niemal wszystkie prace. Dziś sprawdzali jeszcze lampy, które niedawno zainstalowali wzdłuż ścieżki rowerowej. Oficjalne otwarcie nabrzeża w Siadle Dolnym planowane jest w połowie lipca.

- Cieszę się, że to miejsce się podoba. Mam nadzieję, że ta inwestycja przyciągnie kolejnych turystów do pięknego Siadła Dolnego i całej naszej gminy - mówiła obecna na spływie Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

_______________
Uwaga. Mimo, że sytuacja zaistniała nie z naszej winy, chcieliśmy najmocniej przeprosić za problem z transportem z Przecławia do Mescherin.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć w serwisie Facebook :

III Gminny Spływ Kajakowy - Siadło Dolne 2018 - 95 zdjęć

splyw kajakowy-zdjecie pogladowe fot Jaroslaw Dworzynski

Pin It